Hollywood opět válčí s Trumpem. Předávání hereckých cen se zvrhlo v masívní protestní akci celebrit | Reflex.cz
nahoru

Hollywood opět válčí s Trumpem. Předávání hereckých cen se zvrhlo v masívní protestní akci celebrit

Martin Bartkovský30. ledna 2017 • 12:15
Hollywood opět válčí s Trumpem. Předávání hereckých cen se zvrhlo v masívní protestní akci celebrit
foto: Profimedia

V Los Angeles se v neděli předávaly tradiční ceny SAG, jež uděluje Sdružení filmových a televizních herců. I když soška nahého muže držícího masku komedie a tragédie nepatří mezi úplně nejsledovanější filmové ceny, třiadvacátý ročník udílení této trofeje se přesto zapíše do historie. Slavnostní ceremoniál se odehrával totiž dva dny poté, co Donald Trump podepsal exekutivní příkaz o nepřijímání uprchlíků, a většina „děkovných“ řečí se tak změnila v protest proti americkému prezidentovi.

Zatímco na předávání Zlatých glóbů se do Trumpa opřela jenom Meryl Streepová, během večera SAG protestovalo hned několik celebrit. Nejhlasitěji se ozval celý herecký ansámbl seriálu Stranger Things v čele s Winonou Ryderovou a Davidem Harbourem. Ten uvedl, že on i všichni jeho kolegové protestují proti týrání, které Trump svým podpisem způsobil, a stojí na straně uprchlíků.

Nejsilnější řeč na Zlatých globech. Meryl Streepová rozcupovala Trumpa a dojala sál k …

Herec Simon Helberg, známý ze seriálu Teorie velkého třesku, protestoval už na červeném koberci. Spolu s manželkou vystoupil proti zákazu vstupu muslimským uprchlíkům. Velký potlesk vyvolala už svou přítomností Meryl Streepová, jež protestovala už během Zlatých glóbů, a její herecký kolega John Lithgow jí přímo z pódia vzkázal, že ve své řeči vystihla to, co si on sám o Trumpovi myslí.

Dalším silným řečníkem byl herec Ashton Kutcher, který prohlásil, že všichni momentálně zadržovaní lidé na letištích do „jeho Ameriky“ rozhodně patří. Dále uvedl, že sice respektuje Donalda Trumpa jako prezidenta, ale s jeho kroky se rozhodně nehodlá smířit. Herečka Julia Louis-Dreyfusová připomněla příběh jejího otce, který byl uprchlíkem během druhé světové války, když prchal z nacisty okupované Francie. Na to konto prohlásila, že Trumpův zákaz je neamerický a ona hodlá za práva uprchlíků bojovat.

S dalšími útoky na prezidenta Trumpa přímo ten večer vystoupili herci Mahershala Ali, William H. Macy, Sarah Paulsonová a Kerry Washington. Bouře se strhla i na Twitteru. Herec Kal Penn, známý ze seriálů Dr. House či Jak jsem potkal vaši matku, čelil několika agresívním tweetům a v reakci na události založil fond na podporu syrských uprchlíků.

Zpěvačka Rihanna přirovnala Trumpa k nemorálnímu praseti a režisér Moore se jménem USA omluvil muslimům po celém světě a podotkl, že Trumpa nevolila většina Američanů. Miley Cyrusová na svůj Twitter umístila obrázek, že stojí na straně imigrantů.

Vyhladím islámský terorismus z povrchu světa! Pusťte si Trumpův první projev s českými …
Poplach v Evropě. Rozhodnutí Trumpa zastavit muslimskou migraci vyvolá ještě větší tlak…

 
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Srpen 1968 a 1969: Fotograf a režisér Josef Ráž vzpomíná na chvíle, kdy šli Češi proti Čechům
PREMIUM X Evangelium podle Mansona: Pologramotný vůdce sekty, vrah, co nezabíjel, a miláček popkultury
PREMIUM X Proč miluju Dalmácii aneb Malé vyznání velkého českého dovolenkáře středního věku
PREMIUM X Zelený Raoul: Tajemství hradního sklepení aneb Vstup přísně zakázán!
PREMIUM X Tenkrát v Hollywoodu: Příběh Quentina Tarantina a jeho zatím posledního filmu

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější