Hollywood opět válčí s Trumpem. Předávání hereckých cen se zvrhlo v masívní protestní akci celebrit | Reflex.cz
nahoru

Hollywood opět válčí s Trumpem. Předávání hereckých cen se zvrhlo v masívní protestní akci celebrit

Martin Bartkovský30. ledna 2017 • 12:15
Hollywood opět válčí s Trumpem. Předávání hereckých cen se zvrhlo v masívní protestní akci celebrit
foto: Profimedia

V Los Angeles se v neděli předávaly tradiční ceny SAG, jež uděluje Sdružení filmových a televizních herců. I když soška nahého muže držícího masku komedie a tragédie nepatří mezi úplně nejsledovanější filmové ceny, třiadvacátý ročník udílení této trofeje se přesto zapíše do historie. Slavnostní ceremoniál se odehrával totiž dva dny poté, co Donald Trump podepsal exekutivní příkaz o nepřijímání uprchlíků, a většina „děkovných“ řečí se tak změnila v protest proti americkému prezidentovi.

Zatímco na předávání Zlatých glóbů se do Trumpa opřela jenom Meryl Streepová, během večera SAG protestovalo hned několik celebrit. Nejhlasitěji se ozval celý herecký ansámbl seriálu Stranger Things v čele s Winonou Ryderovou a Davidem Harbourem. Ten uvedl, že on i všichni jeho kolegové protestují proti týrání, které Trump svým podpisem způsobil, a stojí na straně uprchlíků.

Nejsilnější řeč na Zlatých globech. Meryl Streepová rozcupovala Trumpa a dojala sál k …

Herec Simon Helberg, známý ze seriálu Teorie velkého třesku, protestoval už na červeném koberci. Spolu s manželkou vystoupil proti zákazu vstupu muslimským uprchlíkům. Velký potlesk vyvolala už svou přítomností Meryl Streepová, jež protestovala už během Zlatých glóbů, a její herecký kolega John Lithgow jí přímo z pódia vzkázal, že ve své řeči vystihla to, co si on sám o Trumpovi myslí.

Dalším silným řečníkem byl herec Ashton Kutcher, který prohlásil, že všichni momentálně zadržovaní lidé na letištích do „jeho Ameriky“ rozhodně patří. Dále uvedl, že sice respektuje Donalda Trumpa jako prezidenta, ale s jeho kroky se rozhodně nehodlá smířit. Herečka Julia Louis-Dreyfusová připomněla příběh jejího otce, který byl uprchlíkem během druhé světové války, když prchal z nacisty okupované Francie. Na to konto prohlásila, že Trumpův zákaz je neamerický a ona hodlá za práva uprchlíků bojovat.

S dalšími útoky na prezidenta Trumpa přímo ten večer vystoupili herci Mahershala Ali, William H. Macy, Sarah Paulsonová a Kerry Washington. Bouře se strhla i na Twitteru. Herec Kal Penn, známý ze seriálů Dr. House či Jak jsem potkal vaši matku, čelil několika agresívním tweetům a v reakci na události založil fond na podporu syrských uprchlíků.

Zpěvačka Rihanna přirovnala Trumpa k nemorálnímu praseti a režisér Moore se jménem USA omluvil muslimům po celém světě a podotkl, že Trumpa nevolila většina Američanů. Miley Cyrusová na svůj Twitter umístila obrázek, že stojí na straně imigrantů.

Vyhladím islámský terorismus z povrchu světa! Pusťte si Trumpův první projev s českými …
Poplach v Evropě. Rozhodnutí Trumpa zastavit muslimskou migraci vyvolá ještě větší tlak…

 
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější