nahoru

Uber po nehodě v USA stáhl všechny samořídící vozy

ČTK26. března 2017 • 16:15
Jeden z vozů firmy Uber se během jízdy v automatickém režimu srazil s jiným automobilem.
Jeden z vozů firmy Uber se během jízdy v automatickém režimu srazil s jiným automobilem.
• foto: 
ČTK

Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber stáhl z provozu všechna svá samořízená auta. Učinil tak poté, co se jeden z vozů firmy během jízdy v automatickém režimu srazil s jiným automobilem. Policie uvedla, že Uber je obětí nehody, neboť ji způsobil druhý vůz.

"Za volantem seděl člověk. Nevíme ale, zda vůz v době nehody řídil," uvedla policie v Arizoně, kde se nehoda stala. Uber již v pátek po nehodě sdělil, že vůz jel na autopilota.

Nehoda se obešla bez zranění, ačkoli snímky pořízené po srážce ukazují, že auto Uberu se převrátilo na bok, zatímco druhý vůz skončil s těžce poškozeným bokem karoserie. Policie k nehodě řekla, že nehodu nezpůsobil Uber, ale druhý vůz, který nedal přednost v jízdě.

Vývoji samořízených aut a příslušných technologií se věnují i další firmy, například výrobce elektromobilů Tesla Motors, technologická společnost Google, ale i klasické automobilky.

Dva roky v pražských taxících: Hodnocení řidičů, služeb i aplikací
Pražský magistrát si zase vyšlápl na řidiče Uberu. Kdy se v Česku konečně zbavíme…

Co je Uber a jak funguje? Čtěte zde >>>

ČTK


Klíčová slova: uber, auto bez řidiče, nehoda


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,540
21,720
28,580
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější