nahoru

V Sieře Leone našli jeden z největších diamantů v historii

Tereza Stonišová18. března 2017 • 10:00
V Sieře Leone našli jeden z největších diamantů v historii
foto: BBC

Katolický kněz v Sieře Leone našel diamant, který se řadí mezi dvacet největších diamantů, které kdy kdo objevil. V oblasti Kono našel muž diamant, který má 709 karátů.

Objev, který zaujal světová média, je nyní pečlivě uzamčen v sierraleonské národní bance v hlavním městě Freetown. V Sieře Leone je několik známých oblastí, které přitahují pozornost amatérských „hledačů pokladů“. Jednou takovou je i oblast Kono, v níž pastor svůj úlovek nalezl. Jak ale uvedla BBC, je otázka, zda muž z objevu bude něco mít. Je možné, že se kámen prodá a výtěžek připadne státu.

Naposledy se v Sieře Leone objevil takto velký diamant v roce 1972. Tehdejší objev byl pojmenován Hvězda Sierry Leone a měl 969 karátů.

 

Vítejte v nové Číně: Tamní smetánka postavila opulentní mramorový palác pro koně

Podle odhadců cen diamantů přímo ze Sierry Leone je zatím těžké určit přesnou cenu unikátního nálezu. „Protože to není velikost, která rozhoduje, nýbrž kvalita,“ uvedli pro britskou BBC. Diamant se nejprve musí důkladně prozkoumat a také vybrousit. Přestože cenu zatím nevíme, můžeme se podívat na obdobné kameny, které se prodaly na aukcích v minulosti. Například loni v květnu byl na uzavřené aukci v centru Londýna prodán diamant, který si nejmenovaný zájemce pořídil za 53 milionů liber. To je v přepočtu zhruba 1,6 miliardy korun.

Vojenský konflikt na spadnutí: Spojeným Státům došla trpělivost se Severní Koreou

Pozor, Židé! Upozorňuje dopravní značka v Londýně. Není to ale projev antisemitismu,…Klíčová slova: diamant, Afrika, nález, penízeDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,590
29,490
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější