Vítejte v nové Číně: Tamní smetánka postavila opulentní mramorový palác pro koně | Reflex.cz
nahoru

Vítejte v nové Číně: Tamní smetánka postavila opulentní mramorový palác pro koně

Martin Mrázek17. března 2017 • 14:26
Vítejte v nové Číně: Tamní smetánka postavila opulentní mramorový palác pro koně
foto: facebook.com

Jen hodinu cesty na sever od Šanghaje stojí luxusní komplex, nad kterým by se dost možná podivovali i v Dubaji. Jezdecký klub Heilan v Xinqiau totiž stál v přepočtu 10 miliard 778 milionů korun. Na pozemcích o rozloze 260 tisíc metrů čtverečních se nachází i ubytování pro lidské návštěvníky, ale jak již název napovídá, jde tu hlavně o koně.

Těch je v klubu ustájených něco přes 400 a pocházejí z více než třiceti zemí světa. Najdete zde hannoverské koně, fríské, andaluské, lusitánské i slavné lipicány. Celkově v Xinqiau chovají přes 50 plemen a zapsali se díky tomu i do Guinessovy knihy rekordů. Další světový rekord drží díky největší drezuře na světě, které se najednou účastnilo 60 koní – 30 bílých a 30 černých. Na nich se v přítomnosti komisařů prohánělo 60 čínských jezdkyň.

Z klubu se stala nejpopulárnější turistická atrakce v širokém okolí a stejnou měrou za to vedle koní může i megalomanská architektura. Nákladné interiéry plné mramoru a dalších drahých materiálů mají dle oficiálních stránek jízdárny připomínat zlaté časy západoevropské kultury. Koneckonců i o samotné koně se starají převážně odborníci z Evropy.

Ekosexuálové věří, že zachrání planetu tím, že se s ní budou milovat

Všichni tři veterináři jsou z Nizozemska, stejně jako 19 hlavních trenérů. Ti mají pod sebou ještě 130 řadových koučů. To je číslo, které v kontrastu s počtem samotných členů klubu působí mírně komicky. Těch je totiž jen stovka. Jakého luxusu si tato hrstka vyvolených užívá, si můžete prohlédnout v naší galerii.

Zachráněni z Titaniku: Příběh zmaru i naděje v pozadí silné fotografie
Muslimský kmen, kde o sexu rozhodují ženy. Saharští Tuaregové se vymykají pravidlům
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější