nahoru

Vítejte v nové Číně: Tamní smetánka postavila opulentní mramorový palác pro koně

Martin Mrázek 17. března 2017 • 14:26
Vítejte v nové Číně: Tamní smetánka postavila opulentní mramorový palác pro koně
foto: facebook.com

Jen hodinu cesty na sever od Šanghaje stojí luxusní komplex, nad kterým by se dost možná podivovali i v Dubaji. Jezdecký klub Heilan v Xinqiau totiž stál v přepočtu 10 miliard 778 milionů korun. Na pozemcích o rozloze 260 tisíc metrů čtverečních se nachází i ubytování pro lidské návštěvníky, ale jak již název napovídá, jde tu hlavně o koně.

Těch je v klubu ustájených něco přes 400 a pocházejí z více než třiceti zemí světa. Najdete zde hannoverské koně, fríské, andaluské, lusitánské i slavné lipicány. Celkově v Xinqiau chovají přes 50 plemen a zapsali se díky tomu i do Guinessovy knihy rekordů. Další světový rekord drží díky největší drezuře na světě, které se najednou účastnilo 60 koní – 30 bílých a 30 černých. Na nich se v přítomnosti komisařů prohánělo 60 čínských jezdkyň.

Z klubu se stala nejpopulárnější turistická atrakce v širokém okolí a stejnou měrou za to vedle koní může i megalomanská architektura. Nákladné interiéry plné mramoru a dalších drahých materiálů mají dle oficiálních stránek jízdárny připomínat zlaté časy západoevropské kultury. Koneckonců i o samotné koně se starají převážně odborníci z Evropy.

Všichni tři veterináři jsou z Nizozemska, stejně jako 19 hlavních trenérů. Ti mají pod sebou ještě 130 řadových koučů. To je číslo, které v kontrastu s počtem samotných členů klubu působí mírně komicky. Těch je totiž jen stovka. Jakého luxusu si tato hrstka vyvolených užívá, si můžete prohlédnout v naší galerii.

Diskuse ke článku