Ekosexuálové věří, že zachrání planetu tím, že se s ní budou milovat | Reflex.cz
nahoru

Ekosexuálové věří, že zachrání planetu tím, že se s ní budou milovat

Martin Mrázek15. listopadu 2016 • 17:30
Nový fenomén: Kdo takový ekosexuál vlastně je?
Nový fenomén: Kdo takový ekosexuál vlastně je?
• foto: 
Pinterest

Vše nasvědčuje tomu, že svět si bude muset zvyknout na nový a poměrně nečekaný trend. Fyzická láska k Zemi totiž začíná být populární ve všech koutech světa a dle odhadů odborníků se počet lidí hlásících se k novému fenoménu za poslední rok prudce zvedl. Kdo to tedy takový ekosexuál vlastně je?

Na jedné straně se k novému trendu hlásí lidé, kteří používají recyklovatelné sexuální pomůcky či se prostě rádi procházejí nazí po horách. Jenže na druhé straně se k ekosexuálům hlásí také lidé, které v rozhovoru pro Vice popsala Amanda Morganová z Nevadské univerzity následujícím způsobem.

„Válí se po zemi a prožívají své orgasmy pokrytí zeminou určenou do květináčů. Mají sex se stromy nebo masturbují pod vodopády.“

Jakkoliv bizarní se vám v této chvíli ekosexualita může zdát, aktivistky Annie Sprinkleová a Elizabeth Stephensová to se svou novou orientací myslí zcela vážně. Mladý pár vydal „ekosexuální manifest“ a chtějí, aby se za označení LGBTQI (výraz pro komunitu leseb, gayů, bisexuálů, transgender atd.) přidalo ještě E, jenž by ekosexuály definitivně reprezentovalo.

Bydlenky udělily Sexistické prasátečko pro rok 2016
Jiří X. Doležal 15. listopadu 2016 • 00:24

Bydlenky udělily Sexistické prasátečko pro rok 2016

Přesto je jen velmi těžké je brát skutečně vážně. V současnosti objíždějí svět a filmové festivaly s dokumentem Goodbye Gauley Mountain: An Ecosexual Love Story. Ten navazuje na již poměrně známou polyamorii a představuje její ekosexuální variantu — pyloamorii. Zároveň na této cestě provádějí svatby již zarytých ekosexuálů, kteří si mohou vzít Zemi, Měsíc a další zástupce přírody.

Trailer k dokumentu Goodbye Gauley Mountain: An Ecosexual Love StoryVIDEO Vimeo.com

„Není to tak, že bychom lítali venku a píchali stromy, i když vlastně to tak trochu občas děláme taky, ale je to spíš o tom, abychom zničili bariéry mezi lidmi a přírodou,“ vysvětlila pro Outside Elizabeth Stephensová. Považuje totiž za veliký rozdíl, jestli přírodu považujeme za matku, nebo milenku.

„Když naštvete svou matku, tak vám pravděpodobně odpustí. Když se chováte špatně k milence, tak vás prostě nechá,“ vysvětluje postoj ekosexuálů Amanda Morganová.

V tom, že v matce zničehonic začneme vidět milenku nevidí problém už více než 100 tisíc lidí. Tedy alespoň tolik je na světě ekosexuálů podle odhadů Elizabeth Stephens.

Exkluzivně pro Reflex o pedofilech: Chtěli naši dceru, teď je na sociálních sítích…
Sexy modelem v osmdesáti? Proč ne. Číňan ukázal, že to jdeKlíčová slova: ekosexuál, příroda, země, Ekologie, sex


Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!
PREMIUM X JXD: Tachyonová komora funguje! Kouřím o cigaretu méně!
PREMIUM X Jako kůl v plotě: Vystoupení, které vstoupilo do dějin české politiky. Znamenalo začátek konce komunismu

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější