Vrací se fenomén - Nokia 3310. I s milovanou hrou Had | Reflex.cz
nahoru

Vrací se fenomén - Nokia 3310. I s milovanou hrou Had

Tereza Stonišová27. února 2017 • 07:00
Vrací se fenomén - Nokia 3310. I s milovanou hrou Had
foto: archív

Do roku 2005 jich Nokia prodala 126 milionů. Chtěl ji každý, protože vydržela všechno, uměla všechno potřebné a vypadala dobře. Řeč je o nezničitelné Nokii 3310, která se ve vylepšené verzi vrací na mobilní trh.

Novinka ze světa mobilních telefonů byla oznámena na veletrhu v Barceloně, kde se o víkendu konal Světový veletrh mobilních technologií. I další značky, jako Lenovo nebo Huawei, na veletrhu zveřejnily svoje nové modely, návrat Nokie 3310 však vše ostatní zcela zastínil.

Doktor odmítl ošetřit pětiletou dívku, protože přišla pozdě na kontrolu. Dítě poté…
 

Předností Nokie bude především délka výdrže baterie. Nebylo nijak neobvyklé, že předchozí modely vydržely i týden či více, a proto se tuto staronovou Nokii rozhodli výrobci ještě vylepšit – slibují, že vydrží bez nutnosti dobíjení až jeden měsíc. Této Nokii se rozhodně nebude říkat smartphone – přístup na internet bude omezený, pouze pomocí prohlížeče a několika aplikací, které ale zvládnou „jen“ 2,5G (nyní jsme zvyklí na 3G nebo dokonce 4G připojení). Podle prodejce bude stát 49 liber, což je zhruba 1500 korun. 

A co je nejdůležitější – výrobce, tedy start-up s názvem HMD-Global, který zakládal bývalý zaměstnanec zaniklé Nokie, slibuje, že v telefonu najdou jeho příznivci hru, kterou svou oblíbeností zatím žádná jiná nepředčila. Jedná se o hru Snake neboli česky Had, kde jsme v dobách internetu v plenkách naráželi do hadího ocasu a pomyslných herních zdí, lovili myši a ve dlouhých chvílích si zvyšovali nejvyšší skóre. „Bude to telefon pro digitální detox,“ uvedl výkonný ředitel HMD-Global Arto Nummela. Telefon bude ale jistě vhodný i pro milovníky retra nebo seniory, kteří se s pomalu, ale jistě odcházejícími původními „třicettřidesítkami“ odmítají rozloučit.

Kim Čong-nama zabil silný neurotoxin, neměl šanci přežít

 

Polský Winton Jan Żabiński zachraňoval Židy před nacisty v klecích po mrtvých opicích,…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,090
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější