Německý genderový zákon o kvótách pro ženy ve vedení firem krachuje. Prý se naplní až za 30 let | Reflex.cz
nahoru

Německý genderový zákon o kvótách pro ženy ve vedení firem krachuje. Prý se naplní až za 30 let

Daniel Baret27. ledna 2017 • 13:30
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Když v březnu 2015 německý Spolkový sněm schválil systém kvót pro ženy v čele největších firem zapsaných na burze, viděli jsme spokojené přikyvování feministek a některých neziskových organizací. Analýza provedená na začátku letošního roku ale ukázala, že žádné „genderové vyrovnávání“ se v tomto směru nekoná ani v Německu. Dalo by se dokonce říci, že zákon zkrachoval. Tempem, kterým to probíhá, by se naplnil až někdy za 30 let.

Němečtí poslanci schválili, že od roku 2016 by mělo být v dozorčích radách 100 největších podniků zapsaných na burze nejméně 30 procent žen. Dalších 3500 menších firem s akciemi na burze si mělo stanovit vlastní závazné cíle pro zvýšení podílu žen ve vedoucích pozicích. Zákon se netýkal společností ze státního sektoru, ty však vládě a parlamentu slíbily, že podíl žen ve svých vedeních zvýší.

Výsledek? Navzdory politickým tlakům se nestalo v podstatě vůbec nic. Posun je minimální. Poroučet větru a dešti se nevyplácí ani v Německu.

Podle podrobné analýzy poradenské společnosti EY bylo k 1. lednu letošního roku v dozorčích radách 160 největších firem zapsaných na burze 45 žen ve srovnání s 630 muži. Jejich podíl tak tvořil pouze 6,7 procenta. V roce 2015 to bylo 5,2 procenta žen a pokud by se jejich podíl zvyšoval tímto tempem, tak litera zákona (zmiňovaných 30 procent) by byla naplněna až v roce 2047.

70 procent Němců chce zakázat muslimské burky, v Británii je to polovina lidí, ale v…

V 76 procentech výkonných orgánů uvedených společností dokonce nejsou zastoupeny vůbec žádné ženy. Zákon totiž neurčuje postup a sankce, jak toho dosáhnout. Podle zákonodárců měl prý „ukazovat cestu pro budoucnost“. Jeho kritici ho proto považují za propagandistický trik, který nemá s realitou nic společného.

Zajímavé je, kde se v Německu ženy na špičkových postech ve firmách pohybují. Jejich nejvyšší podíl je v oboru telekomunikací a ve finančním sektoru (14 procent), pak v dopravě a logistice (13 procent). Na opačném konci jsou progresivní technologické firmy, v čele kterých je jediné procento žen. To je například rozdíl od USA, kde jich na nejvyšších postech u technologických společností najdeme daleko více. V Americe přitom podobné genderové zákony nemají.

Rána pro Merkelovou: CDU opustila kvůli migraci Erika Steinbachová, jedna z…
Nenapodobujte nevěřící, vyzývají německé muslimské organizace
Lukáš Lhoťan 13. ledna 2017 • 13:59

Nenapodobujte nevěřící, vyzývají německé muslimské organizace

Daniel Baret


Klíčová slova: Německo, kvóty, gender


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější