Německý genderový zákon o kvótách pro ženy ve vedení firem krachuje. Prý se naplní až za 30 let | Reflex.cz
nahoru

Německý genderový zákon o kvótách pro ženy ve vedení firem krachuje. Prý se naplní až za 30 let

Daniel Baret27. ledna 2017 • 13:30
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Když v březnu 2015 německý Spolkový sněm schválil systém kvót pro ženy v čele největších firem zapsaných na burze, viděli jsme spokojené přikyvování feministek a některých neziskových organizací. Analýza provedená na začátku letošního roku ale ukázala, že žádné „genderové vyrovnávání“ se v tomto směru nekoná ani v Německu. Dalo by se dokonce říci, že zákon zkrachoval. Tempem, kterým to probíhá, by se naplnil až někdy za 30 let.

Němečtí poslanci schválili, že od roku 2016 by mělo být v dozorčích radách 100 největších podniků zapsaných na burze nejméně 30 procent žen. Dalších 3500 menších firem s akciemi na burze si mělo stanovit vlastní závazné cíle pro zvýšení podílu žen ve vedoucích pozicích. Zákon se netýkal společností ze státního sektoru, ty však vládě a parlamentu slíbily, že podíl žen ve svých vedeních zvýší.

Výsledek? Navzdory politickým tlakům se nestalo v podstatě vůbec nic. Posun je minimální. Poroučet větru a dešti se nevyplácí ani v Německu.

Podle podrobné analýzy poradenské společnosti EY bylo k 1. lednu letošního roku v dozorčích radách 160 největších firem zapsaných na burze 45 žen ve srovnání s 630 muži. Jejich podíl tak tvořil pouze 6,7 procenta. V roce 2015 to bylo 5,2 procenta žen a pokud by se jejich podíl zvyšoval tímto tempem, tak litera zákona (zmiňovaných 30 procent) by byla naplněna až v roce 2047.

70 procent Němců chce zakázat muslimské burky, v Británii je to polovina lidí, ale v…

V 76 procentech výkonných orgánů uvedených společností dokonce nejsou zastoupeny vůbec žádné ženy. Zákon totiž neurčuje postup a sankce, jak toho dosáhnout. Podle zákonodárců měl prý „ukazovat cestu pro budoucnost“. Jeho kritici ho proto považují za propagandistický trik, který nemá s realitou nic společného.

Zajímavé je, kde se v Německu ženy na špičkových postech ve firmách pohybují. Jejich nejvyšší podíl je v oboru telekomunikací a ve finančním sektoru (14 procent), pak v dopravě a logistice (13 procent). Na opačném konci jsou progresivní technologické firmy, v čele kterých je jediné procento žen. To je například rozdíl od USA, kde jich na nejvyšších postech u technologických společností najdeme daleko více. V Americe přitom podobné genderové zákony nemají.

Rána pro Merkelovou: CDU opustila kvůli migraci Erika Steinbachová, jedna z…
Nenapodobujte nevěřící, vyzývají německé muslimské organizace
Lukáš Lhoťan 13. ledna 2017 • 13:59

Nenapodobujte nevěřící, vyzývají německé muslimské organizace

Daniel Baret


Klíčová slova: Německo, kvóty, gender


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější