Nenapodobujte nevěřící, vyzývají německé muslimské organizace | Reflex.cz
nahoru

Nenapodobujte nevěřící, vyzývají německé muslimské organizace

Lukáš Lhoťan13. ledna 2017 • 15:00
Některé německé islámské organizace šířily obrázek odmítající oslavy Vánoc.
Některé německé islámské organizace šířily obrázek odmítající oslavy Vánoc.
• foto: 
Abendblatt.de

Parlamentní skupina Křesťanskodemokratické unie (CDU) v hamburském parlamentu počátkem ledna obvinila jednu z nejvlivnějších muslimských organizací v Německu — Turecko-islámský svaz pro náboženské záležitosti (DITIB) – z agresívní propagandy proti křesťanské kultuře. Píše o tom web Focus.de.

Představitelé CDU uveřejnili fotografie internetových stránek organizací spadajících pod DITIB z oblastí Severního Porýní-Vestfálska a Bádenska-Württemberska, na nichž jsou muslimové varováni před účastí na novoročních oslavách a na oslavách Vánoc.

Některé z organizací DITIB šířily také obrázek muslimského muže, který s tureckým nápisem odmítajícím oslavy Vánoc dává ránu pěstí Santa Klausovi. Další příspěvky varovaly muslimy před napodobováním nevěřících. Podle německých médií tento obrázek koluje po internetu již několik let, přičemž byl umístěn i na billboardech v tureckých městech.

Politici lžou, Evropa je pro teroristy rájem. Vrah z Berlína po útoku 4 dny klidně …

Andre Trepoll, představitel frakce CDU v hamburském parlamentu, prohlásil: „Kdo se staví k naší, křesťanské kultuře a k našemu způsobu života v Německu takto agresívně, není žádným partnerem, nýbrž protivníkem naší otevřené společnosti.“ Podle zpráv webu Abendblatt.de vyzvali představitelé CDU v Hamburku k ukončení spolupráce mezi Svobodným městem Hamburk a organizací DITIB. „Pohár přetekl. Kdo brojí proti našim, křesťanským hodnotám a staví se proti naší společnosti, nemůže být smluvním partnerem,“ prohlásil představitel CDU Dennis Gladiator.

Po medializaci celé kauzy se představitelé DITIB od šíření protivánočních hesel distancovali. Předseda DITIB pro Hamburk a Šlesvicko-Holštýnsko, Sedat Şimşek, odmítl, že by se sdílením protivánočních hesel narušovalo soužití s nemuslimy v Hamburku, a řekl, že nevidí důvod pro ukončení spolupráce mezi DITIB a Svobodným městem Hamburk. Podle něj byly projevy namířené proti oslavě Vánoc pouze excesy izolovaných mladých lidí a nevyjadřují názor DITIB.

Vánoční Berlín: Imigranti se pokusili upálit bezdomovce
Jiří X. Doležal 28. prosince 2016 • 09:55

Vánoční Berlín: Imigranti se pokusili upálit bezdomovce

Organizace DITIB naopak zveřejnila vánoční poselství namířené k německým křesťanům, kde hovoří o vzájemné toleranci a porozumění. I přesto podle německého odborníka na islamismus Ahmada Mansoura je šíření protivánočních hesel spolky spadajícími pod DITIB špatným znamením, píše web Abendblatt.de.

Městský stát Hamburk uzavřel v roce 2012 s několika muslimskými organizacemi smlouvu, díky níž mají tyto organizace vliv na společenské a školské záležitosti města. Mezi organizace, jež tuto smlouvu uzavřely, patří i kritizovaný DITIB, který jen v Hamburku spravuje 12 mešit a islámských center. Někteří němečtí politici, například předseda Zelených Cem Özdemir, obviňují DITIB z šíření islamistické ideologie a z napojení na islamistické struktury z okolí tureckého prezidenta Erdoğana.

Česko má už 3 oběti islámského teroru: Jmenují se Naďa Čižmár, Ivo Žďárek a Petr Kořán
Teror v Německu: Islamisty financují dlouhé roky Saúdská Arábie, Katar a Kuvajt. Nikdo…Klíčová slova: Německo, islám, muslimové, vánoce


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější