Muži byli zatčeni za znásilnění v přímém přenosu, které pouštěli na Facebooku | Reflex.cz
nahoru

Muži byli zatčeni za znásilnění v přímém přenosu, které pouštěli na Facebooku

Daniel Baret23. ledna 2017 • 11:55
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
Archív

Velmi neobvyklý případ zločinu v přímém přenosu na Facebooku, ktery vedl k okamžitému zatčení pachatelů, se odehrál v neděli ve švédské Uppsale. Muž tam znásilnil ženu, toho si všimla jiná uživatelka sociální sítě a zalarmovala policii. Podle všeho se ale na „přenos“ dívalo daleko víc lidí, jenže ti strážce zákona nevolali.

Podle deníku Aftonbladet se znásilnění odehrálo v neděli ráno v jednom bytě v Uppsale. Mělo být vysíláno na Facebooku v uzavřené skupině, která má ale 60 tisíc členů.

Policii upozornila před půl devátou ráno v neděli Josefine Lundgrenová, jakmile si uvědomila, co se děje. „Jeden muž strhl ze ženy šaty a pak si na ni lehl,“ řekla médií Lundgrenová. Pak muž dokonce v přímém přenosu se smíchem oznámil: „Vy jste byla znásilněna.“ V místnosti byli podle policie další dva muži. Potom proběhlo ještě druhé živé vysílání, ve kterém ženu nutili říkat, že znásilněna nebyla. Do bytu právě při tom vtrhla policie a muže zatkla.

Sociální sítě a reality show: Pro minutu slávy riskují lidé pověst, zdraví i život

Policista Marcus Svensson pro televizi SVT v neděli odpoledne řekl, že existuje více lidí, kteří viděli přenos na Facebooku. „Nejdříve jsem si myslel, že je to špatný vtip,“ vypověděl jeden z lidí, který přenos také sledoval.

Zatčeným mužům je mezi 19 až 25 lety, jejich oběti bylo 31 let. Jak, kde a proč se setkali, je teď předmětem vyšetřování. Oběť byla převezena do nemocnice, kde ji hlídá policie.

Švédská policie vyšetřuje také případ skupiny školáků, kteří v živém vysílání na Facebooku vyhrožovali, že ublíží dalšímu žákovi.

Hrozba sociálních sítí: Jste si jisti, že nemáte internetového stalkera?
Obří asiat ovládl Prahu. Reklama na čínský telefon natáčená v Česku budí rozpaky

Daniel Baret


Klíčová slova: Švédsko, facebook, znásilnění


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější