Italský zázrak: V hotelu zasypaném lavinou našli záchranáři šest živých lidí | Reflex.cz
nahoru

Italský zázrak: V hotelu zasypaném lavinou našli záchranáři šest živých lidí

20. ledna 2017 • 12:25
Italský zázrak: V hotelu zasypaném lavinou našli záchranáři šest živých lidí
foto: ČTK

Pod lavinou, která spadla ve středu na horský hotel ve střední Itálii, je šest živých lidí. Informovala o tom dnes agentura ANSA. Záchranáři na místě pracují od čtvrtečního rána.

Podle italských médií záchranáři o živých vědí, ale ještě je nevyprostili. Požádali o další pomoc a vrtulníky. Ty už vzlétly z nedalekého přímořského města Pescara a vezou k místu přikrývky a záchranný materiál.

"Jsou naživu, mluvíme s nimi," řekl mluvčí záchranářské brigády Luca Cari. První kontakt se podařilo navázat v 11 hodin SEČ a pak následovalo několik dalších. Záchranáři s sebou mají psy, kteří pomáhají s hledáním. Už předtím se uvádělo, že v budově, která měla několik pater, mohly zůstat vzduchové kapsy, v nichž se lidé zachránili. Záchranáři tvrdí, že v takových podmínkách lze přežít dva i tři dny.

V Itálii zavalila lavina hotel, podle záchranářů je v něm mnoho mrtvých

Agentura AP tvrdí, že její pracovníci měli možnost vyslechnout rozhovor z policejní vysílačky. Podle ní je živých osob pět a záchranáři požádali o vrtulníky.

V hotelu bylo podle předchozích informací přes 30 osob. Zatím byla nalezena těla dvou mrtvých a o dalších dvou obětech záchranáři vědí, ale zatím je nevyprostili.

Střední Itálii postihla série silných zemětřesení, v Římě evakuovali metro
Tajemný muž přezdívaný hrabě Monte Christo a jeho večírek století v BenátkáchKlíčová slova: Itálie, zemětřesení, lavina, hotel


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější