nahoru

Italský zázrak: V hotelu zasypaném lavinou našli záchranáři šest živých lidí

20. ledna 2017 • 12:25
Italský zázrak: V hotelu zasypaném lavinou našli záchranáři šest živých lidí
foto: ČTK

Pod lavinou, která spadla ve středu na horský hotel ve střední Itálii, je šest živých lidí. Informovala o tom dnes agentura ANSA. Záchranáři na místě pracují od čtvrtečního rána.

Podle italských médií záchranáři o živých vědí, ale ještě je nevyprostili. Požádali o další pomoc a vrtulníky. Ty už vzlétly z nedalekého přímořského města Pescara a vezou k místu přikrývky a záchranný materiál.

"Jsou naživu, mluvíme s nimi," řekl mluvčí záchranářské brigády Luca Cari. První kontakt se podařilo navázat v 11 hodin SEČ a pak následovalo několik dalších. Záchranáři s sebou mají psy, kteří pomáhají s hledáním. Už předtím se uvádělo, že v budově, která měla několik pater, mohly zůstat vzduchové kapsy, v nichž se lidé zachránili. Záchranáři tvrdí, že v takových podmínkách lze přežít dva i tři dny.

Agentura AP tvrdí, že její pracovníci měli možnost vyslechnout rozhovor z policejní vysílačky. Podle ní je živých osob pět a záchranáři požádali o vrtulníky.

V hotelu bylo podle předchozích informací přes 30 osob. Zatím byla nalezena těla dvou mrtvých a o dalších dvou obětech záchranáři vědí, ale zatím je nevyprostili.Klíčová slova: Itálie, zemětřesení, hotel, lavinaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře