V Itálii zavalila lavina hotel, podle záchranářů je v něm mnoho mrtvých | Reflex.cz
nahoru

V Itálii zavalila lavina hotel, podle záchranářů je v něm mnoho mrtvých

ČTK19. ledna 2017 • 09:10
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

V hotelu zavaleném při středečním zemětřesení lavinou ve střední Itálii je mnoho mrtvých. S odvoláním na záchranáře to dnes oznámila italská agentura ANSA. Dosud se uvádělo, že si zemětřesení, jež mělo sílu kolem pěti stupňů, vyžádalo život jedné osoby a další člověk byl pohřešován.

Podle zdroje listu La Stampa dorazili záchranáři k hotelu Rigopiano v provincii Pescara, která je součástí středoitalské oblasti Abruzzo. Do bezpečí se podařilo dopravit dvě osoby, ale panují obavy o osud 22 hostů a sedmičlenného personálu. "Svítí tam světla, ale není slyšet hlasy," uvedli záchranáři citovaní listem La Stampa. Jejich šéf řekl agentuře ANSA, že je tam "mnoho mrtvých".

Centrum zemětřesení bylo devadesát kilometrů severovýchodně od Říma. Největší škody byly hlášeny z provincií L'Aquila a Teramo nacházejících se v oblasti pohoří Gran Sasso, kde otřesy uvolnily několik lavin. Otřesy lidé pocítili i v Římě a Florencii.

Střední Itálii postihla série silných zemětřesení, v Římě evakuovali metro

ČTK


Klíčová slova: Itálie, zemětřesení, lavina, hotel


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější