Teror na vánočních trzích v Berlíně. Útočník najel náklaďákem do davu a zabil nejméně 9 lidí | Reflex.cz
nahoru

Teror na vánočních trzích v Berlíně. Útočník najel náklaďákem do davu a zabil nejméně 9 lidí

ČTK19. prosince 2016 • 21:50
Teror na vánočních trzích v Berlíně. Útočník najel náklaďákem do davu a zabil nejméně 9 lidí
foto: Twitter.com

Při zřejmém útoku na vánoční trh v centru Berlína zemřelo nejméně devět lidí, napsala na twitteru berlínská policie. Zraněno je nejméně 50 lidí, někteří z nich vážně, uvedla televize N24. Útočník, který najel nákladním vozem do davu lidí, je zatím podle médií na útěku.

Útok se odehrál kolem 20:00 SEČ na vánočním trhu na náměstí Breitscheidplatz nedaleko symbolu západní části Berlína, Pamětního kostela císaře Viléma. Nákladní vůz vjel podle listu Berliner Zeitung přes chodník na trh, kde se zastavil těsně před vánočním stromem.

VIDEO: Útok na vánočních trzích v BerlíněVIDEO YouTube.com

Na záběrech z místa činu je vidět velký černý nákladní vůz, který má podle televizní stanice n-tv polskou poznávací značku. Na místě jsou také desítky záchranářů, zdravotníků a hasičů, kteří pomáhají zraněným. Na televizních záběrech byl vidět mimo jiné postarší muž se zkrvavenou hlavou, kterému zrovna lékaři dávali infuzi.

Česko kvůli útoku v Berlíně zvyšuje bezpečnostní opatření

V souvislosti s dnešním útokem v Berlíně posiluje česká policie s okamžitou platností bezpečnostní opatření u míst s vysokou koncentrací osob. Na twitteru o tomdnes večer informoval ministr vnitra Milan Chovanec, který opatření konzultoval s policejním prezidentem Tomášem Tuhým.

České televizi Chovanec řekl, že nejpozději od úterního rána bude v českých ulicích více policistů, a to i s dlouhými zbraněmi. Zřejmě v úterý ráno se podle ministra také sejde takzvaná zpravodajská skupina, která by případně mohla rozhodnout, zda zvýšit stupeň ohrožení terorismem. "Zatím ty informace k tomu nesměřují," dodal Chovanec.

Berlín: Zastřelený uprchlík, co bral právo do vlastních rukou
Jiří X. Doležal 29. září 2016 • 15:56

Berlín: Zastřelený uprchlík, co bral právo do vlastních rukou

Merkelová bude znovu kandidovat, věří jí více než polovina Němců

ČTKVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější