nahoru

Teror na vánočních trzích v Berlíně. Útočník najel náklaďákem do davu a zabil nejméně 9 lidí

ČTK 19. prosince 2016 • 21:50
Teror na vánočních trzích v Berlíně. Útočník najel náklaďákem do davu a zabil nejméně 9 lidí
foto: Twitter.com

Při zřejmém útoku na vánoční trh v centru Berlína zemřelo nejméně devět lidí, napsala na twitteru berlínská policie. Zraněno je nejméně 50 lidí, někteří z nich vážně, uvedla televize N24. Útočník, který najel nákladním vozem do davu lidí, je zatím podle médií na útěku.

Útok se odehrál kolem 20:00 SEČ na vánočním trhu na náměstí Breitscheidplatz nedaleko symbolu západní části Berlína, Pamětního kostela císaře Viléma. Nákladní vůz vjel podle listu Berliner Zeitung přes chodník na trh, kde se zastavil těsně před vánočním stromem.

Video se připravuje ...
VIDEO: Útok na vánočních trzích v BerlíněVIDEO YouTube.com

Na záběrech z místa činu je vidět velký černý nákladní vůz, který má podle televizní stanice n-tv polskou poznávací značku. Na místě jsou také desítky záchranářů, zdravotníků a hasičů, kteří pomáhají zraněným. Na televizních záběrech byl vidět mimo jiné postarší muž se zkrvavenou hlavou, kterému zrovna lékaři dávali infuzi.

Česko kvůli útoku v Berlíně zvyšuje bezpečnostní opatření

V souvislosti s dnešním útokem v Berlíně posiluje česká policie s okamžitou platností bezpečnostní opatření u míst s vysokou koncentrací osob. Na twitteru o tomdnes večer informoval ministr vnitra Milan Chovanec, který opatření konzultoval s policejním prezidentem Tomášem Tuhým.

České televizi Chovanec řekl, že nejpozději od úterního rána bude v českých ulicích více policistů, a to i s dlouhými zbraněmi. Zřejmě v úterý ráno se podle ministra také sejde takzvaná zpravodajská skupina, která by případně mohla rozhodnout, zda zvýšit stupeň ohrožení terorismem. "Zatím ty informace k tomu nesměřují," dodal Chovanec.

ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.