Nože a výstřely. Studentská rvačka na americké střední se změnila v horor | Reflex.cz
nahoru

Nože a výstřely. Studentská rvačka na americké střední se změnila v horor

Martin Bartkovský8. prosince 2016 • 10:25
Nože a výstřely. Studentská rvačka na americké střední se změnila v horor
foto: Twitter.com

Hodně děsivý den zažili včera studenti z americké střední školy Procter R. Hug High School v Nevadě. Během venkovní potyčky dvou studentů vytáhl jeden z nich dva dlouhé nože a začal ohrožovat všechny okolo. Scénku ukončil až školní strážník, který útočníka postřelil. Případ nyní vyšetřuje nevadská policie.

I když sociální sítě zaplavilo několik videí, dosud není jasné, co se přesně stalo. Celý incident se odehrál během krátké chvilky a výpovědi svědků se různí. Podle několika z nich se dosud neidentifikovaný čtrnáctiletý student pokusil pobodat své spolužáky krátce poté, co se v areálu školy popral s jiným studentem.

VIDEO: Student ohrožuje spolužáky nožemVIDEO Twitter.com

Další verze říká, že dokonce jednoho z žáků bodl. Z dosud zveřejněných záznamů není úplně jasné, jestli svými několika centimetrů dlouhými čepelemi skutečně někoho zasáhl. Krátce poté, co nože vyndal, přiběhl mezi studenty místní policista, který je pověřen ochranou školy. Studenta několikrát vyzval, aby zbraně odhodil. Když neuposlechl, policista ho jediným výstřelem zneškodnil.

Záznamy z nemocnice ve městě Reno potvrzují, že včera hospitalizovali čtrnáctiletého mladíka s vážnou střelnou ranou v oblasti ramene. Podle posledních zpráv je ale jeho stav stabilizovaný a měl by být mimo ohrožení života. Právě jeho verze bude policisty zajímat nejvíce. Policie krátce po střelbě celý areál uzavřela a několik hodin vyslýchala více než čtyři desítky očitých svědků. Nyní shromažďují všechen audiovizuální materiál, který se studentům podařilo natočit, a vyšetřují, jak k celé potyčce vlastně došlo.

Video, které si zaručeně pustíte dvakrát. Reklama se zdrcující pointou ukazuje, co…

Dosud není zcela jasné, kdo vyzbrojeného studenta vyprovokoval, proč u sebe nosil dvojici nožů a zda stihl někoho zasáhnout. I když někteří svědci vypověděli, že bodl svého spolužáka, nebyl kromě střelné rány nikdo hospitalizován. Zasahující policista nicméně prokázal velmi rychlé reflexy a dobrou mušku. Během výstřelu totiž stálo za agresorem několik dalších osob, kulka však trefila cíl přesně. 

Střelba na univerzitě v Ohiu: Osm zraněných, útočníka policie zabila
Berlín: Zastřelený uprchlík, co bral právo do vlastních rukou
Jiří X. Doležal 29. září 2016 • 15:56

Berlín: Zastřelený uprchlík, co bral právo do vlastních rukouKlíčová slova: střelba, USA, střední škola


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější