Zakladatel WikiLeaks Assange tvrdí, že Clintonovou sponzorují příznivci Islámského státu | Reflex.cz
nahoru

Zakladatel WikiLeaks Assange tvrdí, že Clintonovou sponzorují příznivci Islámského státu

Daniel Baret5. listopadu 2016 • 13:00
Karikatura Politica na téma Hillary Clintonové
Karikatura Politica na téma Hillary Clintonové
• foto: 
Politico

Podle zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange uniklá e-mailová korespondence dokazuje, že americkou demokratickou kandidátku na prezidentku Hillary Clintonovou sponzorují stejné fondy a státy, které platí také teroristický Islámský stát. Assange tvrdí, že do kampaně Clintonové přispěly stejné fondy ze Saúdské Arábie a Kataru, které poslaly kdysi peníze i džihádistům na Blízkém východě.

Zda se dá Assangemu věřit, je velkou otázkou, ale on svá tvrzení opírá o e-maily, jež získala organizace WikiLeaks. „Existují maily ze začátku roku 2014, které to dokazují,“ řekl Assange z velvyslanectví Ekvádoru v Londýně, kde se již léta ukrývá, v rozhovoru pro televizi Russia Today. Musíme u toho upozornit, že kanál RT platí ruská vláda a v amerických volbách spíše podporuje Donalda Trumpa.

Muž cestou na záchod objevil kostry Austrálců staré 50 tisíc let
Tereza Stonišová 4. listopadu 2016 • 22:15

Muž cestou na záchod objevil kostry Austrálců staré 50 tisíc let

 

Pravdou ale je, že jak uniklé maily, tak mnoho jiných důkazů ukazují na to, že vlády Saúdské Arábie a Kataru přes různé prostředníky kdysi financovaly některé aktivity Islámského státu. Podle Assange ty samé fondy napojené na vlády těchto dvou arabských zemí přispěly i do nadace Clintonových a na kampaň demokratické kandidátky. To, že kolem 10 milionů dolarů od člena královské rodiny Saúdské Arábie získala nadace rodiny Clintonových, přiznala i samotná Hillary Clintonová. Julian Assange v rozhovoru také odmítl tvrzení, že zveřejňováním mailů se snaží dostat do Bílého domu amerického miliardáře Donalda Trumpa.

V Jekatěrinburgu vyhlásili epidemii HIV, situace je kritická
Tereza Stonišová 4. listopadu 2016 • 21:52

V Jekatěrinburgu vyhlásili epidemii HIV, situace je kritická

 

„Trumpovi nebude dovoleno vyhrát, protože Clintonovou podporují banky, zbrojařské firmy, vlastníci médií a většina novinářů,“ dodal zakladatel WikiLeaks Assange.Uniklými maily a korespondencí Clintonové z doby, když byla ministryní zahraničí, a která se dostala i její vinou do soukromých rukou, se zabývá i FBI. Podle všech průzkumů to Hillary Clintonové v kampani hodně uškodilo.

Zrušte armádu, než rozbije i gripeny!
Jiří X. Doležal 4. listopadu 2016 • 23:21

Zrušte armádu, než rozbije i gripeny!

Kterak se exotický Tibet zapletl do středu vnitropolitického dění?
Cyril Höschl 4. listopadu 2016 • 21:06

Kterak se exotický Tibet zapletl do středu vnitropolitického dění?

Sobotka chce obměnit vládní tým, změny proběhnou do měsíce

Daniel BaretVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,220
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější