Zrušte armádu, než rozbije i gripeny! | Reflex.cz
nahoru

Zrušte armádu, než rozbije i gripeny!

Jiří X. Doležal5. listopadu 2016 • 11:00
V Táboře se srazily pandury
V Táboře se srazily pandury
• foto: 
ČTK

U Tábora se vybrzdily Pandury tak efektivně, že havarovalo celkem pět obrněných vozidel. Šlo o zcela bezproblémový mírový transport pouhé pětice obrněnců. Dovedete si představit tu paseku, kdyby nás tahle armáda měla chránit v boji?

Česká realita plně dosahuje rozměrů seriálu Jistě, pane ministře, a to ve všech oblastech společenského a politického života, ve všech sférách společnosti. Páteční nehoda chlouby naší armády ukazuje, že bychom měli vojákům odebrat zbraně, aby je nezničili, a poslat je domů.

Co se stalo? Něco až trapně banálního. Jely Pandury, jely v mírovém transportu pětice vozidel, a jejich řidiči, jak maj ten obrňák, tak jsou hustý. I minimálně čtyři z nich zapomněli na tu nejzákladnější poučku silničního provozu, která zní „bezpečný rozestup vozidel“. Vojáčci, jak jsou v těch obrňákách hustý, zapomněli, že fyzikální zákony se z nich nepodělají a budou platit i na ně, přestože mají obrňák.

Lobbista Dalík je vinen v kauze korupce s pandury. Pět let vězení

Takže když před jedoucím Pandurem prudce zabrzdila paní v osobáku, měl řidič mnohem delší brzdnou dráhu a napral to do ní. Podle všeho za to nemohl, vybržďovat osobním autem obrněný transportér je fakt kravina. Takže řidič první Panduru je z obliga. Ti za ním ale v úplnosti dokázali, že jde ne o silniční piráty, ale o silniční debily. Nedodržovat v koloně obrněnců bezpečnou vzdálenost od vozidla přede mnou je ještě o pár desítek tun větší hloupost než nedodržovat bezpečnou vzdálenost osobákem v řadě jedoucích osobáků. Jak jsou totiž ty Pandury těžký, tak se fakt blbě zastavujou.

Takže naše armáda dokázala svým vojenským transportem vyřadit z provozu značný podíl našich obrněnců jen díky své tuposti - bez jakéhokoliv zásahu vnějšího nepřítele. Jak by to dopadlo v boji, si ani nechci představovat. Tam by se to, na rozdíl od řetězové nehody obrněnců, bez obětí na životech neobešlo.

Kterak se exotický Tibet zapletl do středu vnitropolitického dění?
Cyril Höschl 4. listopadu 2016 • 21:06

Kterak se exotický Tibet zapletl do středu vnitropolitického dění?

Proto navrhuji vzhledem k prokázané totální nekompetentnosti naší armády tento sbor rozpustit, poslat do civilu, a obranu země outsourcovat za peníze, které dnes dáváme na naši neschopnou armádu, v Izraeli. Je to zvláštní, ale izraelské armádě - IDF - se nesrážejí nejen obrněnce při mírovém přesunu, ale dokonce ani letadla v boji.

Český fotograf dokumentuje vybydlené městské objekty po celém světě

V tom aby se prase vyznalo. ODS léta mění stanovisko k dalajlamovi. Co vlastně chce?

Uniklé fotografie naznačují velký zvrat v seriálu Hra o trůny
Martin Mrázek 3. listopadu 2016 • 16:34

Uniklé fotografie naznačují velký zvrat v seriálu Hra o trůny


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Východ vrací úder: Počítačové hry válcují Hollywood a Češi jsou u toho
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Hra kolem úmrtí Karla Gotta a Vlasty Chramostové aneb Dobří mrtví a zlí mrtví
PREMIUM X Jefim Fištejn: Pokrok nezastavíš aneb Politická korektnost za hranicí absurdity
PREMIUM X Zpověď 63leté striptérky jménem Sugar: Lidi se tomu nejdřív chechtají, ale pak se třeba zamyslí
PREMIUM X Milan Tesař: Divoké sny maxipsa Babiše aneb Pekelné reakce na smrt Karla Gotta

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější