Zrušte armádu, než rozbije i gripeny! | Reflex.cz
nahoru

Zrušte armádu, než rozbije i gripeny!

Jiří X. Doležal5. listopadu 2016 • 11:00
V Táboře se srazily pandury
V Táboře se srazily pandury
• foto: 
ČTK

U Tábora se vybrzdily Pandury tak efektivně, že havarovalo celkem pět obrněných vozidel. Šlo o zcela bezproblémový mírový transport pouhé pětice obrněnců. Dovedete si představit tu paseku, kdyby nás tahle armáda měla chránit v boji?

Česká realita plně dosahuje rozměrů seriálu Jistě, pane ministře, a to ve všech oblastech společenského a politického života, ve všech sférách společnosti. Páteční nehoda chlouby naší armády ukazuje, že bychom měli vojákům odebrat zbraně, aby je nezničili, a poslat je domů.

Co se stalo? Něco až trapně banálního. Jely Pandury, jely v mírovém transportu pětice vozidel, a jejich řidiči, jak maj ten obrňák, tak jsou hustý. I minimálně čtyři z nich zapomněli na tu nejzákladnější poučku silničního provozu, která zní „bezpečný rozestup vozidel“. Vojáčci, jak jsou v těch obrňákách hustý, zapomněli, že fyzikální zákony se z nich nepodělají a budou platit i na ně, přestože mají obrňák.

Lobbista Dalík je vinen v kauze korupce s pandury. Pět let vězení

Takže když před jedoucím Pandurem prudce zabrzdila paní v osobáku, měl řidič mnohem delší brzdnou dráhu a napral to do ní. Podle všeho za to nemohl, vybržďovat osobním autem obrněný transportér je fakt kravina. Takže řidič první Panduru je z obliga. Ti za ním ale v úplnosti dokázali, že jde ne o silniční piráty, ale o silniční debily. Nedodržovat v koloně obrněnců bezpečnou vzdálenost od vozidla přede mnou je ještě o pár desítek tun větší hloupost než nedodržovat bezpečnou vzdálenost osobákem v řadě jedoucích osobáků. Jak jsou totiž ty Pandury těžký, tak se fakt blbě zastavujou.

Takže naše armáda dokázala svým vojenským transportem vyřadit z provozu značný podíl našich obrněnců jen díky své tuposti - bez jakéhokoliv zásahu vnějšího nepřítele. Jak by to dopadlo v boji, si ani nechci představovat. Tam by se to, na rozdíl od řetězové nehody obrněnců, bez obětí na životech neobešlo.

Kterak se exotický Tibet zapletl do středu vnitropolitického dění?
Cyril Höschl 4. listopadu 2016 • 21:06

Kterak se exotický Tibet zapletl do středu vnitropolitického dění?

Proto navrhuji vzhledem k prokázané totální nekompetentnosti naší armády tento sbor rozpustit, poslat do civilu, a obranu země outsourcovat za peníze, které dnes dáváme na naši neschopnou armádu, v Izraeli. Je to zvláštní, ale izraelské armádě - IDF - se nesrážejí nejen obrněnce při mírovém přesunu, ale dokonce ani letadla v boji.

Český fotograf dokumentuje vybydlené městské objekty po celém světě

V tom aby se prase vyznalo. ODS léta mění stanovisko k dalajlamovi. Co vlastně chce?

Uniklé fotografie naznačují velký zvrat v seriálu Hra o trůny
Martin Mrázek 3. listopadu 2016 • 16:34

Uniklé fotografie naznačují velký zvrat v seriálu Hra o trůny


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,080
29,340
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější