Český fotograf dokumentuje vybydlené městské objekty po celém světě | Reflex.cz
nahoru

Český fotograf dokumentuje vybydlené městské objekty po celém světě

Marek Gregor4. listopadu 2016 • 09:00
Český fotograf dokumentuje vybydlené městské objekty po celém světě
foto: Tomáš Svoboda

Probádávání opuštěných míst je poslední léta v módě. Vedle Česka je tahle disciplína zvláště populární v Japonsku, USA, Německu nebo Belgii. Některé lidi prostě baví převléknout se do montérek nebo starých džínsů a zažívat dobrodružství, které vybydlené areály nabízejí. Takový je i Tomáš Svoboda (53), profesionální fotograf a jeden z nejznámějších evropských „urbexářů“.

„Opuštěná místa mě přitahují celý život. Už jako malého mě táta brával na procházky po vybydlených budovách,“ říká o své fascinaci urbexem (z urban exploration, což se dá přeložit jako výzkum městského prostoru) letos třiapadesátiletý fotograf Tomáš Svoboda. V roce 1976 emigroval s rodiči do Nizo­zemska, kde vystudoval uměleckou školu v Haagu.

Další fotografie opuštěných budov od Tomáše Svobody najdete v aktuálním tištěném Reflexu, který vyšel ve čtvrtek 3. listopadu.

Reflex 44/2016

Dekadentní 20. léta a divoké showgirls: Kam se poděla krása exotických tanečnic?
25 šokujících historických fotografií z pogromu na Židy v ukrajinském Lvově
Očekávání versus realita! Tohle vás ve skutečnosti čeká v oblíbených turistických …
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,060
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější