6 studentů v KLDR zahynulo, když při povodni museli zachraňovat portréty diktátora Kima | Reflex.cz
nahoru

6 studentů v KLDR zahynulo, když při povodni museli zachraňovat portréty diktátora Kima

Daniel Baret9. října 2016 • 09:38
6 studentů v KLDR zahynulo, když při povodni museli zachraňovat portréty diktátora Kima
foto: KCNA

Obludná komunistická mašinérie Severní Koreje se někdy projevuje i při přírodních katastrofách. V druhé poloviny srpna zasáhl sever země tajfun Lionrock, při kterém zemřelo 133 lidí a dalších téměř 400 osob je nezvěstných a podle všeho bohužel také mrtvých. Mezi nimi má být i 7 učitelů a 6 studentů jedné školy, kteří při následné povodni museli zachraňovat portréty diktátorské rodiny Kimů a byli v podstatě posláni na smrt.

Při katastrofě, která postihla především severokorejskou provincii Hamgyong, přišlo kromě jiného o domov také kolem 70 tisíc lidí. Podle zahraničních humanitárních organizací, které dodnes na místě pracují, došlo při přírodní pohromě i k obvyklému zneužití moci, která připravila o život mnoho lidí.

Podle této zprávy se 7 učitelů a 6 studentů střední školy Songhak u města Hoeryŏng utopilo, když museli zachraňovat fotografické portréty a obrazy svých „drahých vůdců“. Jednalo se o obrazy diktátorské dynastie Kimů – konkrétně současného vůdce Kim Čong-una, jeho otce Kim Čong-ila a jeho dědy Kim Ir-sena. 

Podle jihokorejských zdrojů bylo studentům a zaměstnancům školy prostě nařízeno, že nejdříve mají zachránit vše, co se týká politiků země a až pak se měli starat o ostatní věci. Při pokusu „zachránit“ obrazy a portréty Kimů se ale utopili.

Mladík v poslední vteřině vytáhl z potápějícího se auta ženu a psa

Severokorejské školy, úřady, firmy, ale dokonce i byty zdobí miliony nejrůznějších portrétů diktátorů KLDR.

Humanitární organizace ale kromě této smutné kauzy připomínají, že statisíce lidí v Severní Koreji potřebují pořád po tajfunu Lionrock pomoc, protože místní režim ji není schopen poskytnout všem.

Video ze záplav v KLDR po tajfunu Lionrock:

Video: Italští záchranáři vytáhli ze sutin živou dívku po 17 hodinách
Tři roky od zaplavené zoo: „Nikomu bych podobné pocity zmaru a zklamání nepřál,“…
Záchranné bedny, které slibují snížení počtu obětí při zemětřeseních
Česká čtvrť v Iowě se bojí záplav, lidé musí opustit domovy

Daniel BaretVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,030
29,220
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější