Trumpova nadace působící v New Yorku musí skončit. Má potíže se zákonem | Reflex.cz
nahoru

Trumpova nadace působící v New Yorku musí skončit. Má potíže se zákonem

Tereza Stonišová5. října 2016 • 07:00
Melania Trumpová
Melania Trumpová
• foto: 
Profimedia.cz

Státní zástupce státu New York vyzval nadaci, kterou založil republikánský prezidentský kandidát Donald Trump, aby ukončila veškerou svou činnost v americkém státě New York. Nadace nedodržela tamní zákony a nesmí proto dále shánět finanční prostředky, ani s již nabytými jakkoliv nakládat.

Zprávu o neúspěchu Trumpova dobročinného pokusu přinesla včera agentura Reuters. Ta také zveřejnila oficiální výzvu, podepsanou právě newyorským státním zástupcem. Výzvu ohledně zastavení činnosti zveřejnil státní zástupce Eric Schneiderman také na stránkách zastupitelství.

 

Další vtip z Hradu: Zeman by v Americe volil Trumpa, srovnal ho s Reaganem

Problém spočívá v tom, že nadace není řádně registrovaná v rejstříku nadací. Registrací vzniká nadacím právo vybírat pro svůj specifický účel finanční prostředky, ať už se jedná o charitativní, nebo třeba kulturní, vzdělávací nebo jiné účely. Právě s touto registrací se však Trumpova nadace neobtěžovala.

Podle státního zástupce se tak nyní charitativní nadace dopouští podvodu, když od lidí vybírá peníze na dobročinné účely. Zpráva agentury Reuters mimo jiné uvádí, že činnost a založení této nadace je přímou reakcí na dlouhodobou činnost v oblasti charity rodiny Clintonových (známé jako Clinton Foundation), a že informace o neoprávněném vybírání peněz Trumpovou nadací přichází jako další kamínek do mozaiky špatných zpráv pro republikánského kandidáta.

První debata Trump – Clintonová: Jízlivá Červená karkulka Hillary a málo zlý vlk Donald
Americká fotografka českého původu Selma Kalousek: Proč dám hlas Clintonové? Protože…

Tereza StonišováMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější