Šéf rakouské pravice zveřejnil své testy na drogy. Vyvrátil tím spekulace, že není "čistý" | Reflex.cz
nahoru

Šéf rakouské pravice zveřejnil své testy na drogy. Vyvrátil tím spekulace, že není "čistý"

Daniel Baret22. září 2016 • 10:59
Hans-Christian Strache
Hans-Christian Strache
• foto: 
Profimedia.cz

Hans-Christian Strache, šéf stále populárnější pravicové Svobodné strany Rakouska, zveřejnil ve středu na svém Facebooku poměrně nezvyklý lékařský dokument – svůj test na drogy. Byl totiž opakovaně obviňován, že bere tvrdé drogy. Testy ale ukázaly, že je „čistý“.

 

Testy byly dva a své vlasy na testování odevzdal Strache před svědky a notářem. Kontrolu provedla laboratoř rakouského lékaře Reinharda Fouse, který je známým odborníkem v této oblasti. Šéf rakouských Svobodných přitom není prvním politikem, který se v poslední době „prezentoval“ lékařským dokumentem.

Hanse-Christiana Stracheho již delší dobu napadal kvůli spekulacím o užívání tvrdých drog levicový časopis Falter. Hodnověrné důkazy na to ale neměl a tak Strache přešel do protiútoku. Zřejmě právě teď proto, že v Rakousku vrcholí kampaň před dvakrát odloženým druhým kolem prezidentských voleb, ve kterých má šanci zvítězit jeho stranický kolega Norbert Hofer.

Manželka oscarového režiséra Martina Formanová pro Reflex: Nevolím Hillary proto, že je…

Testy ukázaly, že Stracheho tělo spíše vykazuje známky sportovce, než uživatele drog. Sám politik označil všechna obvinění za „mizerné a falešné zvěsti“.

S podobným obviněním přišel v roce 2005 v Česku i deník Mf Dnes, který podle spekulací z fotbalového prostředí naznačoval, že známý fotbalový trenér František Straka šňupe kokain. Straka také podstoupil testy a fámy vyvrátil.

V Rakousku kromě Stracheho zveřejnil lékařskou zprávu i prezidentský kandidát Zelených Alexander Van der Bellen. O tom někteří lidé zase šířili spekulace, že má rakovinu plic. Zpráva lékařů ale uvádí, že dvaasedmdesátiletý těžký kuřák Bellen „má opravdu nádherné plíce“.

Velkou diskusi o zdraví politiků vyvolala v posledních týdnech i americká prezidentská kandidátka Hillary Clintonová, která měla zápal plic, věděla to, ale před veřejností nemoc tajila. Pak kvůli tomu zkolabovala 11. září v New Yorku.

Rakouské prezidentské fiasko pokračuje: Byly vytištěny učebnice s nezvolenou hlavou státu
Pedofil, prostitutky, uprchlíci, válka, znečištění – drsné plakáty zvou na dovolenou

Daniel Baret
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,410
28,650
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější