Manželka oscarového režiséra Martina Formanová pro Reflex: Nevolím Hillary proto, že je žena | Reflex.cz
nahoru

Manželka oscarového režiséra Martina Formanová pro Reflex: Nevolím Hillary proto, že je žena

Veronika Bednářová20. září 2016 • 14:15
Manželka oscarového režiséra Martina Formanová pro Reflex: Nevolím Hillary proto, že je žena
foto: Nguyen Phuong Thao

Ve čtvrtečním tištěném Reflexu najdete téma věnované Hillary Clintonové, demokratické kandidátce na prezidentku Spojených států; o osudu Ameriky budou její občané rozhodovat u volebních uren 8. listopadu. V tématu se kromě toho, co si o Hillary myslí mladí Američané, dočtete také, jak její kandidaturu vidí původem české ženy, které mají ve Spojených státech právo volit.

Speciálně pro web Reflexu nám své zdůvodnění napsala i spisovatelka Martina Formanová, která odešla do Spojených států v roce 1994. Dnes žije mezi New Yorkem a Connecticutem se svým manželem, oscarovým režisérem Milošem Formanem a jejich dvěma čerstvě osmnáctiletými syny. Řekla:

Hillary Clinton je nesmírně zkušená a pragmatická, což je její plus i mínus. Postrádá auru někoho, kdo vnáší do politiky nový vítr, naděje, silné charisma. Má za sebou ovšem přes třicet let práce ve veřejném sektoru, a její konzistentní snaha posílit sociální politiku je impresívní. Nevolím ji proto, že je žena. Volím ji, protože věřím, že bude skvělou prezidentkou.“

Miloš Forman: Dodnes nevím, jestli je Jack Nicholson blázen, nebo ne
TEREZA SPÁČILOVÁ 16. října 2012 • 15:36

Miloš Forman: Dodnes nevím, jestli je Jack Nicholson blázen, nebo ne

Martina Formanová publikuje v České republice knihy od roku 2002, napsala také dva scénáře televizních filmů. Její prvotinou je autobiografická Skladatelka voňavého prádla (2002), vyšly jí mimo jiné romány Trojdílné plavky (2007), Nevěra po americku (2011), nepřímé pokračování Skladatelky voňavého prádla s názvem Snědla dětem sladkosti (2012). K jejím zásadním knihám patří ta zatím poslední, Případ Pavlína, který mistrně literárně zpracovává drama rodičů topmodelky Pavlíny Pořízkové, kteří emigroval.

Má Hillary dvojníky? Zdraví americké prezidentské kandidátky rozvířilo konspirační teorie
Hillary je marod? Američani jsou netolerantní!
Jiří X. Doležal 12. září 2016 • 23:59

Hillary je marod? Američani jsou netolerantní!

Veronika Bednářová
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,670
22,470
28,690
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější