Manželka George Clooneyho chce dostat před soud členy IS. Obhajuje jejich bývalou sexuální otrokyni | Reflex.cz
nahoru

Manželka George Clooneyho chce dostat před soud členy IS. Obhajuje jejich bývalou sexuální otrokyni

Leila Chadalíková20. září 2016 • 17:30
Manželka George Clooneyho chce dostat před soud členy IS. Obhajuje jejich bývalou sexuální otrokyni
foto: Profimedia.cz

Právnička, lidskoprávní aktivistka a manželka slavného herce George Clooneyho Amal Clooneyová se rozhodla domoci spravedlnosti pro ženu, která byla v devatenácti letech zajata bojovníky teroristické skupiny IS (Islámský stát), aby jí sloužila jako sexuální otrokyně. Slavná právnička si uvědomuje všechna bezpečnostní rizika a má plnou podporu svého manžela, který se stejně jako jeho žena do problematiky imigrace aktivně zapojuje. 

Už v únoru na premiéře filmu Ave, Caesar!, jež se konala na festivalu Berlinale, George Clooney prohlásil, že věří, že Američané „udělají tu správnou věc“ a v prezidentských volbách odmítnou kandidujícího Donalda Trumpa, a tím také Trumpův požadavek, aby byl muslimům zakázán vstup do Spojených států.

V Německu se Clooneyovi také setkali s Angelou Merkelovou. Jednání proběhlo přímo v kancléřství a týkalo se uprchlické krize.

Není proto tak velkým překvapením, že se Amal Clooneyová rozhodla o několik měsíců později právě pro případ Nadie Muradové.

Nadiu a její dvě sestry společně s dalšími 150 ženami teroristé odvlekli v roce 2014 pryč z jejich vesnic a dlouhé měsíce je využívali jako sexuální otrokyně. Podařilo se jí uprchnout do Německa, kde se rozhodla svůj případ zmedializovat.

Aktivisté na Berlinale. Clooneyovi řešili s Merkelovou uprchlíky. Další zastávka:…

„Přála bych si, abych mohla říct, jak jsem pyšná na to, že stojím před soudem právě s tímto případem. Ale já nejsem. Stydím se jako lidská bytost, že jsme schopni klidně ignorovat všechny ty žádosti o pomoc,“ prohlásila jedna z nejznámějších advokátek v oblasti lidských práv, Amal Clooneyová, v pořadu Today Morning

Carpool Karaoke: Když vám nestačí gauč, narvěte hvězdy k sobě do auta
George Clooney v Edinburghu podpořil sociální podnikání. Zastavil se v bistru, které…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,080
29,350
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější