nahoru

Němci zatkli podezřelého z přípravy bombového útoku, udajně měl vazby na islamisty

ČTK17. srpna 2016 • 15:50
Německá policie zatkla 27letého Němce, jenž prý na konec srpna chystal bombový útok
Německá policie zatkla 27letého Němce, jenž prý na konec srpna chystal bombový útok
• foto: 
ČTK

Německá policie dnes zadržela 27letého muže, který podle braniborského premiéra Dietmara Woidkeho chystal na konec srpna útok výbušninami v braniborském Eisenhüttenstadtu. Při domovní prohlídce u podezřelého ale policisté podle agentury DPA neobjevili žádné indicie svědčící o tom, že by Němec útok připravoval.

Woidke uvedl, že zadržený je podezřelý z přípravy atentátu s islamistickým pozadím. Podle serveru deníku Tagesspiegel muž v minulosti konvertoval k islámu a byl považován za stoupence salafismu, tedy radikální formy náboženství, která volá po zavedení práva šaría. Policie po domovní prohlídce u podezřelého ale uvedla, že spojení s islamisty se dosud nepotvrdilo a že muže považuje za psychicky labilního.

Podle Woidkeho zatčený plánoval bombový útok během městského festivalu v Eisenhüttenstadtu. Policie při prohlídce bytu nasadila psy cvičené pro vyhledávání výbušnin a nechala evakuovat sousední budovy. Pyrotechnici ale nalezli pouze dva dělbuchy dovezené z Polska.

Třídenní městské slavnosti se v Eisenhüttenstadtu budou konat od 26. do 28. srpna. Radnice města po zadržení podezřelého muže oznámila, že přípravy festivalu budou pokračovat podle plánu.

V Eisenhüttenstadtu je hlavní přijímací středisko pro uprchlíky v Braniborsku.

ČTK
Diskuse ke článku