Bývalá královna krásy fingovala rakovinu kvůli penězům ze sbírek, nyní míří za mříže | Reflex.cz
nahoru

Bývalá královna krásy fingovala rakovinu kvůli penězům ze sbírek, nyní míří za mříže

Tereza Stonišová12. srpna 2016 • 16:30
Bývalá královna krásy fingovala rakovinu kvůli penězům ze sbírek, nyní míří za mříže
foto: Twitter

V dubnu roku 2013 oznámila bývalá Miss Pennsylvánie svým přátelům a rodině, že jí lékaři oznámili smutnou zprávu: prý trpí leukemií. Zdrcující zpráva zaměstnala její okolí na plný úvazek. Všichni se snažili pomoci. Nyní vyšlo najevo, že si nevyléčitelnou leukémii vymyslela. A co hůř: zneužila tak peníze z veřejných sbírek, jež byly na její pomoc vybrány.

Během následujících deseti dní se dozví bývalá modelka  z amerického státu Pennsylvánie rozsudek, který nad ní vynese tamní soud. Hrozí jí za zpronevěru a podvod odnětí svobody od 2 do 4 let. Přesná částka, kterou se podařilo na léčbu její domnělé rakoviny vybrat, činí mírně přes 30 tisíc dolarů, což je zhruba 726 tisíc korun.

Rodina a přátelé bývalé Miss Pennsylvánie začali mít podezření, když i přes veškerou nabízenou pomoc při docházení na chemoterapie své nejbližší stále odmítala. Na chemoterapie chtěla docházet výhradně sama. Rodiče také uvedli, že jim připadalo zvláštní, že poté, co si Brandi oholila hlavu, jí vlasy velmi rychle narostly zpět.

Podívejte se na Miss Turecko, která byla odsouzena za sdílení básničky, jež kritizovala…

Žena se však nedočkala jen podpory od známých a rodiny, ale také od veřejnosti, která ji stále měla v povědomí jako dřívější královnu krásy. Proto vzniklo několik veřejných sbírek na její podporu, které věřily, že pomáhají ženě trpící smrtelnou chorobou - Brandi tvrdila, že jí lékaři spočetli maximálně jeden rok života. Podle státního zástupce, jehož citovala televize CNN, je Brandin čin závažný především proto, že na sebe strhla pozornost a peníze, které mohly v téže době jít jiným, skutečně nemocným lidem, kterým by peníze také pomohly. Brandi Lee Weaver-Gates se sice za svůj čin omluvila a vyjádřila lítost, od vězení jí to ale nepomůže. Televize CNN se snažila získat vyjádření ženiny advokátky či vyjádření přímo Brandi, obě ženy to však odmítly.

Miss World Taťána Kuchařová: Svět modelingu je čím dál zvrhlejší
VERONIKA BEDNÁŘOVÁ 17. března 2016 • 11:40

Miss World Taťána Kuchařová: Svět modelingu je čím dál zvrhlejší

Monika Žídková: Holka z šoubyznysu starostkou
Bohumil Pečinka 10. března 2016 • 18:24

Monika Žídková: Holka z šoubyznysu starostkou

Tereza Stonišová


Klíčová slova: rakovina, zločin, vězení, Miss, USA


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější