Prodávejte i vepřové a alkohol, nebo vám zavřu obchod. Vzkázala starostka muslimům u Paříže | Reflex.cz
nahoru

Prodávejte i vepřové a alkohol, nebo vám zavřu obchod. Vzkázala starostka muslimům u Paříže

Daniel Baret6. srpna 2016 • 18:00
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
profimedia.cz

K neobvyklému sporu došlo ve francouzském městě Colombes, které patří do oblasti „Velké Paříže“. Místní starostka Nicole Gouetaová vzkázala jednomu „halal“ obchodu, který vedou muslimové, že buď bude prodávat i vepřové a alkohol, nebo jim vezme licenci a prodejnu zavře.

„Nechceme zde žádné místo, které je pouze muslimské a současně nechceme žádné oblasti bez muslimů,“ řekla starostka v reakci na skutečnost, že nově otevřený muslimský obchod odmítá prodávat například vepřové maso a výrobky z něj či alkohol.

Supermarket Goog Price totiž vyřazením některých výrobků podle úřadů nedodržel podmínky pronájmu, které výslovně uvádějí, že se musí v případě potravin jednat o „obchod se smíšeným zbožím“.

Muslimská šermířka v hidžábu se stává celebritou olympiády
Leila Chadalíková 5. srpna 2016 • 15:11

Muslimská šermířka v hidžábu se stává celebritou olympiády

Jak napsal list Le Parisien, členové místní muslimské komunity ale nechtějí něco nakupovat na místě, kde je i alkohol a „nečisté“ vepřové. Na vyřazení některých druhů zboží si na radnici ale stěžovali někteří starší občané.

Nájemní smlouva muslimskému obchodu zatím platí do roku 2019, ale úřady chtějí záležitost v říjnu opět projednat, a pokud se vepřové či alkohol do supermarketu nevrátí, hodlají dohodu kvůli jejímu porušení vypovědět.

Policista versus islámský duchovní: „Mě bude posuzovat Alláh, a ne nějaký týpek v…

Daniel Baret


Klíčová slova: Francie, muslimové


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,140
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější