Policista versus islámský duchovní: „Mě bude posuzovat Alláh, a ne nějaký týpek v uniformě!“ | Reflex.cz
nahoru

Policista versus islámský duchovní: „Mě bude posuzovat Alláh, a ne nějaký týpek v uniformě!“

Leila Chadalíková1. srpna 2016 • 11:00
Policista versus islámský duchovní: „Mě bude posuzovat Alláh, a ne nějaký týpek v uniformě!“
foto: reprofoto youtube.com

V anglickém Birminghamu bylo na ulici natočeno 4. července video, jež přesně odráží náladu dnešní doby. Britský policista přivolaný ženou, která si přišla obtěžována, versus islámský duchovní a skupinka jeho podporovatelů. Kdo byl vítězem pouliční „potyčky“? Muž reprezentující zákon, nebo muž reprezentující víru? 

Mladá žena zavolala na tísňovou linku a uvedla, že ji na ulici obtěžuje muž, jenž ji hlasitě zesměšňuje před kolemjdoucími, protože má na sobě džíny. Podle serveru breitbart.com je agresor nezaměstnaný jedenatřicetiletý Krissoni Henderson, který o sobě tvrdí, že je islámský duchovní.

Po příjezdu policisty na místo Henderson popřel veškerá obvinění a začal se s policistou hádat. Mimo jiné vykřikoval „Al-hamdu lilláh!“ a „Alláhu akbar!“. Během rozhovoru s příslušníkem policie se začal dav na podporu Hendersona na rušné ulici zvětšovat.

Policie vyšetřuje případ prvního Čecha, který chtěl bojovat za Islámský stát

„Myslíš, že se tě bojím? Nejsme teroristé, nejsme sebevražední atentátníci. Tady je svobodná země a my můžeme své názory vyjadřovat na veřejnosti!“ křičí pěkně navztekaný duchovní.

Policista debatu po několika pokusech o uklidnění situace vzdává a za výrazného povyku odchází. 

K události se vyjádřil za birminghamskou policii Andy Beard, jenž uvedl pro Daily Mail následující: „Lidé mají právo na svobodu projevu a návštěvníci centra Birminghamu mohou pravidelně slýchat lidi, kteří na ulici hlásají kolemjdoucím svůj názor na širokou škálu témat. Nicméně tito lidé tak musí činit v souladu se zákonem. Pokud existuje nějaký náznak toho, že někdo zneužívá toto právo a používá slova, jež by mohla někoho obtěžovat, způsobit poplach nebo rozrušení, musí policie případ prozkoumat a přijmout příslušná opatření.“

Najim Laacharoui se letos odpálil v Bruselu, zemřelo 32 lidí. Jeho bratr letí…

Policie prozkoumala celý záznam, který se objevil na internetu a začal se velmi rychle šířit. Radikální muslimové ho sdílejí a poukazují na vítězství duchovního, zatím co Britové si zoufají nad malými pravomocemi, jež má policista k vyřešení situace. Po prozkoumání se policie rozhodla obvinit Hendersona z rasově motivovaného zločinu.

„To nebyl žádný muslim, byl to kretén. Pil alkohol a jedl vepřové,“ tvrdí člen rodiny…

 
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější