nahoru

Muslimská šermířka v hidžábu se stává celebritou olympiády

Leila Chadalíková 5. srpna 2016 • 17:30
Muslimská šermířka v hidžábu se stává celebritou olympiády
foto: profimedia.cz

Třicetiletá Ibtihaj Muhammad se stala celebritou olympiády ještě před tím, než samotná bitva o medaile začala. Šermířka je první Američankou v hidžábu na olympijských hrách. Také se jedná o známou bojovnici za práva žena a proti diskriminaci. Mimo jiné se vyslovila velmi ostře proti Donaldu Trumpovi a jeho antimuslimské rétorice. 

Rodiče Ibtihaj Muhammad hledali sport, ve kterém se jejich dcera bude moci prosadit, přesto zůstat zahalená. Zvolili šerm a nyní, přes všechny překážky bude jejich dcera právě v tomto sportu reprezentovat Ameriku. 

Poprask, který se strhl kolem první americké sportovkyně v hidžábu je až neuvěřitelný. Šermířku přijal v Bílém domě prezident Barrack Obama, pravidelně se začala objevovat v televizi a do své show si ji pozvala také neoblíbenější americká moderátorka a komička Ellen DeGeneres.

Muslimská šermířka byla také kandidátkou na vlajkonošku USA. Wall Street Journal dokonce přiznává, že by byla pro USA lepší volbou, než zvolený Michael Phelps. „Každý olympionik má zase neuvěřitelný příběh, ten jeho (Phelpsův), byl již odvyprávěn mnohokrát, píše Wall Street Journal. Přidává se také další americký list Times, který zveřejnil článek s názvem "Proč by se Ibtihaj měla stát americkou vlajkonoškou".

Uvidíme, zda si momentální světová osmička přiveze z Ria medaili. 

 

VÍCE O OLYMPIÁDĚ NA REFLEX.CZ >>>

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE >>>

 

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.