Britská monarchie slaví, princ George má dnes 3 roky | Reflex.cz
nahoru

Britská monarchie slaví, princ George má dnes 3 roky

Tereza Stonišová22. července 2016 • 13:00
Britská monarchie slaví, princ George má dnes 3 roky
foto: Facebook/The Royal Family

22. července roku 2013 se v nemocnici Svaté Marie narodil 3800 gramů vážící člen královské rodiny, princ George. V pořadí případných následníků trůnu je princ George číslo 3, po svém dědovi, princi Charlesi, který je první, a otci Williamovi. George se během tří let stal miláčkem monarchie, ale také módní ikonou. U příležitosti princových narozenin zveřejnila královská rodina Georgovy nejnovější fotografie, které najdete v galerii výše. 

Malému princi se navíc loni v květnu narodila sestra Charlotte, takže mladá rodina je již více než čtyřčlenná. U obou dětí platí, že je vévodkyně Kate a princ William vychovávají sami, což je na členy královské rodiny neobvyklé. Obě děti se narodily ve stejné porodnici, jako kdysi lady Diana porodila své děti - Harryho, který zatím rodinu nezaložil, a Williama.

 

Deník Times dnes uvedl, že nejmladší členové královské rodiny jsou mediálně nejsledovanějšími osobami ve Spojeném království. Úměrně s narozením dětí také dle deníku vzrostla obliba královské rodiny. U George, ale i u malé Charlotte, je při všech možných příležitostech probíráno, co měly děti na sobě a jak vystupovaly. U outfitů, které děti na veřejnosti předvedou, platí především dvě věci: Zaprvé, druhý den jsou obdobné věci v britských obchodech okamžitě vyprodané (na jev upozornil dnes web deník The Daily Telegraph). Dále pak platí, že téměř vždy najdou média podobnost s tím, co dříve nosil otec George, princ William, a téměř okamžitě najdou podobnou archívní fotografii.

Na tom, co děti nosí, si dává rodina záležet - podobnost začala již krátce po porodu George, když média připomněla, že lady Catherine měla při prvním představení George médiím stejné šaty jako její zesnulá tchyně, lady Diana.

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější