nahoru

Britská monarchie slaví, princ George má dnes 3 roky

Tereza Stonišová 22. července 2016 • 13:00
Britská monarchie slaví, princ George má dnes 3 roky
foto: Facebook/The Royal Family

22. července roku 2013 se v nemocnici Svaté Marie narodil 3800 gramů vážící člen královské rodiny, princ George. V pořadí případných následníků trůnu je princ George číslo 3, po svém dědovi, princi Charlesi, který je první, a otci Williamovi. George se během tří let stal miláčkem monarchie, ale také módní ikonou. U příležitosti princových narozenin zveřejnila královská rodina Georgovy nejnovější fotografie, které najdete v galerii výše. 

Malému princi se navíc loni v květnu narodila sestra Charlotte, takže mladá rodina je již více než čtyřčlenná. U obou dětí platí, že je vévodkyně Kate a princ William vychovávají sami, což je na členy královské rodiny neobvyklé. Obě děti se narodily ve stejné porodnici, jako kdysi lady Diana porodila své děti - Harryho, který zatím rodinu nezaložil, a Williama.

 

Deník Times dnes uvedl, že nejmladší členové královské rodiny jsou mediálně nejsledovanějšími osobami ve Spojeném království. Úměrně s narozením dětí také dle deníku vzrostla obliba královské rodiny. U George, ale i u malé Charlotte, je při všech možných příležitostech probíráno, co měly děti na sobě a jak vystupovaly. U outfitů, které děti na veřejnosti předvedou, platí především dvě věci: Zaprvé, druhý den jsou obdobné věci v britských obchodech okamžitě vyprodané (na jev upozornil dnes web deník The Daily Telegraph). Dále pak platí, že téměř vždy najdou média podobnost s tím, co dříve nosil otec George, princ William, a téměř okamžitě najdou podobnou archívní fotografii.

Na tom, co děti nosí, si dává rodina záležet - podobnost začala již krátce po porodu George, když média připomněla, že lady Catherine měla při prvním představení George médiím stejné šaty jako její zesnulá tchyně, lady Diana.

Diskuse ke článku