nahoru

První fotky britské princezny Charlotte a jejího bratra Georgeho pořídila vévodkyně Kate

Daniel Baret, ČTK7. června 2015 • 11:00
První fotky britské princezny Charlotte a jejího bratra Georgeho pořídila vévodkyně Kate
foto: © HRH The Duchess of Cambridge/ © KensingtonRoyal

Britská královská rodina zveřejnila večer večer první oficiální fotografie princezny Charlotte, která se narodila 2. května princi Williamovi a jeho manželce Kate. Charlotte na snímcích drží na klíně její starší bratr, princ George, jemuž budou zanedlouho dva roky. Autorkou fotografií je samotná vévodkyně Kate, uvedla agentura AP.

Vévodkyně z Cambridge snímky zhotovila v polovině května v sídle Anmer Hall, který je domovem rodiny ve východní Anglii. Charlotte je na fotografiích podepřena polštářem a chová ji její bratříček George, který oslaví druhé narozeniny 2. července.

Britskou královskou rodinu v minulosti fotografovali někteří přední světoví fotografové. Princ William a Kate ale pokračují v neformálnější tradici, kterou zahájil před dvěma lety prvním oficiálním portrétem prince George chlapcův dědeček Michael Middleton.

Princezna Charlotte je čtvrtou v pořadí následnictví na britský trůn po svém dědečkovi princi Charlesovi, otci Williamovi a svém o 21 měsíců starším bratrovi, princi Georgeovi.

Daniel Baret, ČTK


Klíčová slova: reflex, william, kate middletonDiskuse ke článku