Uprchlíci nejsou jen muslimové. Romové obsadili katedrálu v Řezně | Reflex.cz
nahoru

Romové okupují katedrálu v Řezně a požadují azyl

Mav6. července 2016 • 10:00
Katedrála sv. Petra v Řezně.
Katedrála sv. Petra v Řezně.
• foto: 
Omnidoom 999 (CC BY-SA 2.5)

Bavorsko se potýká hlavně s náporem afrických a blízkovýchodních běženců, ale v Řezně (Regensburgu) to mají pestřejší: slavnou gotickou katedrálu svatého Petra okupuje od úterka čtyřicítka utečenců z několika balkánských zemí, zejména Romů. Dožadují se mezinárodní ochrany, neboť prý doma trpí.

“V našich domovinách jsme diskriminováni. Naše děti nemohou chodit do škol a velmi nemocní lidé nedostávají zdravotní péči,” řekl serveru BR24 mluvčí skupinky. “Obsadili jsme katedrálu, abychom vybudovali pro naše děti lepší budoucnost.” Kromě dětí zahrnuje skupina migrantů z Bosny a Hercegoviny, Srbska, Makedonie, Albánie a Černé Hory i dva nemocné rakovinou.

Mluvčí tamní diecéze sdělil médiím, že církev poskytuje okupantům jídlo a pití a vyzývá dobrovolníky, aby jim donesli spací pytle a karimatky. Zatím se katolíci domluvili s policií, ať nezasahuje. Skupina totiž požádala o útočiště, církevní představitelé se teprve musejí rozhodnout.

Merkelová riskuje: Dá na uprchlíky 78 miliard euro v příštích 4 letech, to posílí…
Pouť za Svatou matkou v moři sdružuje Romy z celé Evropy
Markéta a Michael Foktovi 5. července 2016 • 16:51

Pouť za Svatou matkou v moři sdružuje Romy z celé Evropy

Bavorští policisté čekají nápor migrantů přes Šumavu. Čeští kolegové to popírají

Mav
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,450
28,620
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější