Útočník v Srbsku zabil v kavárně pět lidí, dalších dvacet zranil | Reflex.cz
nahoru

Útočník v Srbsku zabil v kavárně pět lidí, dalších dvacet zranil

ČTK2. července 2016 • 10:17
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

Pět lidí zastřelil a více než 20 zranil útočník, který dnes po půlnoci vpadl do kavárny v obci Žitište na severu Srbska. Stav většího počtu zraněných je podle lékařů vážný. Motivem byla zřejmě žárlivost. Pachatele policie zadržela. Informovala o tom srbská média s odvoláním na ministerstvo vnitra.

Útočník podle poskytnuté zprávy přišel do kavárny v 01:40 s automatickou zbraní v ruce, s níž nejprve zabil svou manželku a pak další ženu, zřejmě její přítelkyni. Poté pokračoval v palbě na další hosty. Mezi zraněnými jsou i tři nezletilci, sdělila srbská státní televize RTS.

Policie zločin vyšetřuje, nicméně podle ministra vnitra Nebojši Stefanoviče 38letý pachatel nejspíš zabíjel ze žárlivosti. Dvě z obětí na životech zemřely na místě a tři další po převozu do nemocnice ve městě Zrenjaninu.

Masakr v Orlandu pomůže Trumpovi a změní prezidentskou kampaň v USA
Viliam Buchert 13. června 2016 • 23:19

Masakr v Orlandu pomůže Trumpovi a změní prezidentskou kampaň v USA

Ředitelka nemocnice podle televize B92 upřesnila, že po tragédii v žitištské kavárně bylo přivezeno k ošetření 22 osob. Šest z nich má podle ní lehké nebo středně těžké poranění, zatímco ostatní utrpěli zranění vážná. Během noci bylo sedm lidí operováno.

Svědek události televizi RTS řekl, že útočník, kterého policie zatím identifikovala jen jako Z.S., nejprve přišel do kavárny a viděl svou ženu se skupinou přátel. Pak šel domů a vrátil se se zbraní. "Jenom vzal zbraň a začal střílet. Nejdřív do vzduchu," líčil vývoj událostí Svetozar Manojlović. "Zpočátku to znělo jako petardy. Pak chlápek vedle mě padl na zem a potom začali padat další. Byl to naprostý chaos," dodal.

Podle Stefanoviče některým hostům kavárny se nakonec podařilo vyrvat zbraň z rukou útočníka, když se snažil z místa utéct. Policie pak pachatele masakru zadržela.

Střelba v Pobřeží slonoviny: Střílí se, útočníci zřejmě berou rukojmí

 

ČTK


Klíčová slova: srbsko, střelba, kavárnaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,330
28,620
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější