Červený kříž byl obviněn z rasismu, na plakát připsal nesprávné chování hlavně černochům | Reflex.cz
nahoru

Červený kříž byl obviněn z rasismu, na plakát připsal nesprávné chování hlavně černochům

Daniel Baret30. června 2016 • 16:00
Bílé děti se podle plakátu chovají „vzorně“.
Bílé děti se podle plakátu chovají „vzorně“.
• foto: 
Twitter

Americké sociální sítě rozpoutaly další skandál kolem rasismu. I když možná se jedná spíše o pseudoskandál. Ať je to jakkoli, média po celém světě si toho všimla, protože problémy způsobila vážená organizace jménem Červený kříž.

Červený kříž nechal v Coloradu vyrobit plakáty, které upozorňovaly na nesprávné chování dětí v plaveckých bazénech a jejich bezprostředním okolí. Účelem bylo zvýšení bezpečnosti dětí.

Jenže prakticky všechna upozornění, co dělají některé děti nesprávně, se týkalo dětí černých nebo z jiných etnických menšin. Bílé děti se podle plakátu chovají „vzorně“.

To nemohlo uniknout pozornosti některých lidí na sociálních sítích. Obvinění z rasismu se objevilo okamžitě a prakticky okamžitě reagoval i americký Červený kříž – plakáty stáhnut z oběhu a omluvil se.

Čínská reklama pobouřila v Americe: Z černocha se po vyprání stane Asiat

„Děkujeme vám, že jste nás upozornili. Materiály stahujeme i z našich stránek a vyrábíme nové,“ napsal Červený kříž na svých amerických stránkách.

Někteří diskutující (v tom jsou sociální sítě velmi kruté) ale nastolili nové otázky: A kdo bude ten nesprávný teď? Jenom bílí? Nebo jenom Afroameričané? Nebo snad Hispánci či Asiaté? A budou to více ženy nebo muži?

Americkému Červenému kříži není co závidět. I když jeho pracovníci to samozřejmě mysleli dobře, podle všeho v tom nebyl vůbec žádný rasismus.

Černoška napadla bělocha, údajně nemá právo nosit dready. Vítejte v nové válce

Daniel Baret


Klíčová slova: USA, červený kříž, rasismus


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,080
29,420
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější