nahoru

„Přítel“ EU, turecký prezident Erdoğan, opět perlil: „Bezdětné ženy jsou nedostačující a neúplné.“

bar 6. června 2016 • 10:55
„Přítel“ EU, turecký prezident Erdoğan, opět perlil: „Bezdětné ženy jsou nedostačující a neúplné.“
foto: Prezidentský úřad Turecka

Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan, se kterým se německá kancléřka Angela Merkelová snaží za každou cenu vyjednat dohodu EU o uprchlících, se podle všeho rozhodl každý týden urazit ženy. Pokračoval v tom i v neděli. Tentokrát napadl ty bezdětné, které označil za osoby „nedostačující“ a „neúplné“.

Erdoğan to paradoxně (nebo schválně?) řekl při otevírání nové budovy Turecké ženské demokratické asociace.

„Odmítnutí mateřství znamená, že se někdo vzdal svého lidství. Doporučuji mít alespoň tři děti,“ tvrdil Erdoğan před zástupy žen. „Turecko je země s velkými cíli, a každý člen národa by proto měl být mobilizován. Velké rodiny vedou k silnému národu,“ tvrdil prezident země, která přitom zaznamenává mimořádně rychlý nárůst počtu obyvatel. V roce 1990 jich měla 55 miliónů, dnes téměř 80 miliónů.

Už před týdnem vzbudil zejména na Západě Erdoğan pozdvižení, když řekl: „Říkám to jasně. Zvýšíme množství našeho potomstva. Slyšíme o antikoncepci, rodinném plánování. Žádná muslimská rodina nemůže takto uvažovat. Říká mi to Bůh, můj drahý prorok.“

V minulosti pak označil turecký prezident antikoncepci za „zradu“ a také tvrdil, že „ženy si nejsou rovny s muži“.

Sám Erdoğan má s manželkou Emine dvě dcery a dva syny.

bar


Klíčová slova: Turecko, ErdoganDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře