Vězeň na webu předstíral, že pracuje jako lékař v Sýrii. Ženy mu posílaly peníze i nahé fotky | Reflex.cz
nahoru

Vězeň na webu předstíral, že pracuje jako lékař v Sýrii. Ženy mu posílaly peníze i nahé fotky

bar26. května 2016 • 16:03
Lékaři bez hranic (ilustrační foto)
Lékaři bez hranic (ilustrační foto)
• foto: 
© Benoit Finck / MSF

Rakouské státní zastupitelství, policie a vězeňská služba vyšetřují neobyčejný podvod, který spáchal šedesátiletý vězeň. Ten sedí ve vězení ve Štýrském Hradci, ale na internetu se vydával za doktora organizace Lékaři bez hranic a tvrdil, že pracuje také ve válečných oblastech Sýrie a Iráku. Vylákal tím z lidí přinejmenším 30 tisíc eur (přes 800 tisíc Kč).

Vychytralý vězeň se na internetu seznamoval především se ženami z Rakouska a Německa. Těm tvrdil, že pracuje jako lékař i v Sýrii a Iráku a nutně potřebuje peníze na zakoupení životně důležitých přístrojů a léků, jež pak s pomocí pašeráků (kterým prý musí zaplatit hodně peněz) dopravuje pacientům do válečných oblastí.

Zatím se policii přihlásilo přes 20 žen ve věku od devatenácti do padesáti let, které mu uvěřily a peníze poslaly. Podle všeho je to ale jen část postižených, píše The Local.

Jak fungují Lékaři bez hranic: výstava i skutečnost

Na podvod se přišlo tak, že některé z podvedených žen vězeň vydíral. Poslaly mu totiž po žádosti své nahaté fotky, on po nich pak požadoval další peníze, jinak hrozil, že dá snímky na pornografický web a upozorní na ně.

Kromě zcela naivních a důvěřivých žen ale naprosto selhala vězeňská služba, protože, jak se zjistilo, nejenom že měl vězeň bezproblémový přístup k internetu, ale v jeho cele se našlo i několik funkčních mobilních telefonů, což je i v Rakousku zakázané.

Pásový jeep, osel i dron. Dopravní prostředky Lékařů bez hranic

bar
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,380
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější