Jak z telenovely: Prezident Bolívie Morales se podrobí testu otcovství | Reflex.cz
nahoru

Jak z telenovely: Prezident Bolívie Morales se podrobí testu otcovství

ČTK25. dubna 2016 • 12:20
Jak z telenovely: Prezident Bolívie Morales se podrobí testu otcovství
foto: ČTK

Bolivijský prezident Evo Morales byl na dnešek předvolán tamními úřady k testům DNA kvůli určení otcovství. Vyjasnit se má jeho vztah k chlapci Ernestu Fidelovi, jehož matka existenci dítěte Moralesovi odhalila až nedávno poté, co byla zatčena kvůli nezákonnému obohacování.

Ojedinělý případ: Dvojčata narozená ve Vietnamu mají prokazatelně dva otce

O určení otcovství požádali prezidentovi advokáti. Morales se o dítěti, které se narodilo v roce 2007, dozvěděl teprve před dvěma měsíci. Až tehdy také přiznal, že měl s atraktivní podnikatelkou Gabrielou Zapatovou mezi lety 2005-2007 poměr, z něhož se narodil syn. Jméno dostal podle Moralesových revolucionářských vzorů Ernesta Che Guevary a Fidela Castra. Morales ale syna nikdy neviděl, neboť matka dítěte mu v roce 2007 řekla, že krátce po narození onemocněl a zemřel.

Ó, fotky s děťátkem. Ne, to je burrito. Cynici!
pet 30. března 2016 • 18:24

Ó, fotky s děťátkem. Ne, to je burrito. Cynici!

Morales, který se nikdy neoženil, má ještě dvě děti se dvěma různými ženami - dceru Evu Liz (21) a syna Álvara (20).

Zapatová byla zatčena letos v únoru kvůli tomu, že údajně v minulosti využila svého vztahu s prezidentem k získání lukrativních státních zakázek. Jako zástupkyně čínské firmy CAMC podepsala se státem zakázky v hodnotě 566 milionů dolarů (asi 14 miliard korun).

ČTK


Klíčová slova: otec, jižní amerika, bolívie, morales


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější