nahoru

Jak z telenovely: Prezident Bolívie Morales se podrobí testu otcovství

ČTK 25. dubna 2016 • 12:20
Jak z telenovely: Prezident Bolívie Morales se podrobí testu otcovství
foto: ČTK

Bolivijský prezident Evo Morales byl na dnešek předvolán tamními úřady k testům DNA kvůli určení otcovství. Vyjasnit se má jeho vztah k chlapci Ernestu Fidelovi, jehož matka existenci dítěte Moralesovi odhalila až nedávno poté, co byla zatčena kvůli nezákonnému obohacování.

O určení otcovství požádali prezidentovi advokáti. Morales se o dítěti, které se narodilo v roce 2007, dozvěděl teprve před dvěma měsíci. Až tehdy také přiznal, že měl s atraktivní podnikatelkou Gabrielou Zapatovou mezi lety 2005-2007 poměr, z něhož se narodil syn. Jméno dostal podle Moralesových revolucionářských vzorů Ernesta Che Guevary a Fidela Castra. Morales ale syna nikdy neviděl, neboť matka dítěte mu v roce 2007 řekla, že krátce po narození onemocněl a zemřel.

Morales, který se nikdy neoženil, má ještě dvě děti se dvěma různými ženami - dceru Evu Liz (21) a syna Álvara (20).

Zapatová byla zatčena letos v únoru kvůli tomu, že údajně v minulosti využila svého vztahu s prezidentem k získání lukrativních státních zakázek. Jako zástupkyně čínské firmy CAMC podepsala se státem zakázky v hodnotě 566 milionů dolarů (asi 14 miliard korun).

ČTK


Klíčová slova: otec, Jižní Amerika, Bolívie, moralesDiskuse ke článku