Jak z telenovely: Prezident Bolívie Morales se podrobí testu otcovství | Reflex.cz
nahoru

Jak z telenovely: Prezident Bolívie Morales se podrobí testu otcovství

ČTK25. dubna 2016 • 12:20
Jak z telenovely: Prezident Bolívie Morales se podrobí testu otcovství
foto: ČTK

Bolivijský prezident Evo Morales byl na dnešek předvolán tamními úřady k testům DNA kvůli určení otcovství. Vyjasnit se má jeho vztah k chlapci Ernestu Fidelovi, jehož matka existenci dítěte Moralesovi odhalila až nedávno poté, co byla zatčena kvůli nezákonnému obohacování.

Ojedinělý případ: Dvojčata narozená ve Vietnamu mají prokazatelně dva otce

O určení otcovství požádali prezidentovi advokáti. Morales se o dítěti, které se narodilo v roce 2007, dozvěděl teprve před dvěma měsíci. Až tehdy také přiznal, že měl s atraktivní podnikatelkou Gabrielou Zapatovou mezi lety 2005-2007 poměr, z něhož se narodil syn. Jméno dostal podle Moralesových revolucionářských vzorů Ernesta Che Guevary a Fidela Castra. Morales ale syna nikdy neviděl, neboť matka dítěte mu v roce 2007 řekla, že krátce po narození onemocněl a zemřel.

Ó, fotky s děťátkem. Ne, to je burrito. Cynici!
pet 30. března 2016 • 18:24

Ó, fotky s děťátkem. Ne, to je burrito. Cynici!

Morales, který se nikdy neoženil, má ještě dvě děti se dvěma různými ženami - dceru Evu Liz (21) a syna Álvara (20).

Zapatová byla zatčena letos v únoru kvůli tomu, že údajně v minulosti využila svého vztahu s prezidentem k získání lukrativních státních zakázek. Jako zástupkyně čínské firmy CAMC podepsala se státem zakázky v hodnotě 566 milionů dolarů (asi 14 miliard korun).

ČTK


Klíčová slova: otec, jižní amerika, bolívie, morales


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější