Ojedinělý případ: Dvojčata narozená ve Vietnamu mají prokazatelně dva otce | Reflex.cz
nahoru

Ojedinělý případ: Dvojčata narozená ve Vietnamu mají prokazatelně dva otce

bar13. března 2016 • 11:08
Dvojčata. Ilustrační snímek
Dvojčata. Ilustrační snímek
• foto: 
twistedsifter.com

Genetici po celém světě řeší ojedinělý případ. Testy u dvojčat narozených v provincii Hòa Bình v severním Vietnamu ukázaly, že každé z dětí má jiného otce. Jak je to možné?

Nedávné testy, které uskutečnilo Centrum pro genetické analýzy a technologii v Hanoji, ukázaly, že děti, které jsou staré více než dva roky, jsou skutečně od dvou různých otců. Podle doktora Le Dinh Luong, prezidenta Vietnamské genetické asociace, měla matka podle všeho v době ovulace pohlavní styk s různými muži.

 

Většina Evropanů je dle průzkumu proti Brexitu
sto 13. března 2016 • 00:45

Většina Evropanů je dle průzkumu proti Brexitu

Na případ se přitom přišlo poměrně jednoduše. Příbuzní i otec dětí si všimli zásadních rozdílů u dvojčat. Měla například zcela jiné vlasy. Otec tedy požádal o testy DNA a výsledek byl šokující. Jak se u toho tvářila matka, která musela mít podle vědců v době početí sex v průběhu 24 hodin s nejméně dvěma muži, ale ani agentury, ani světová média neuvádějí.

 

Nerovný souboj: Muž na skútru najížděl do psích spřežení

V každém případě se jedná o ojedinělý případ. Vietnamský genetik Le Dinh Luong se domnívá, že podobných známých a potvrzených případů je na světě jen kolem deseti 

Profesorka a gynekoložka Hilda Hutchersonová z americké Kolumbijské univerzity ale listu The Washington Post řekla, že se sice jedná o vzácnou věc, ale že podobných dvojčat bude podle jejího odhadu na světě kolem dvou procent. Britské noviny The Guardian pak mezitím v souvislosti s případem citovaly studii, že takovýchto dětí je na planetě pouze 0,1 procenta.

 

Autobus plný pražských studentů měl nehodu, zemřel při ní řidič dodávky

Odhady odborníků se různí z jednoduchého důvodu – naprostá většina dvojčat žádné genetické testy, které by odhalily různé otcovství, nikdy nepodstoupila.

bar


Klíčová slova: geny, dvojčata, Vietnamci, otec


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!
PREMIUM X Sylvester Stallone: Hvězda, která překonala životní peklo a nikdy nepřestala rozdávat rány

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější