Kanada zlegalizuje rekreační užívání marihuany | Reflex.cz
nahoru

Kanada zlegalizuje rekreační užívání marihuany

ČTK21. dubna 2016 • 10:40
Kanada zlegalizuje rekreační užívání marihuany
foto: youtube.com

Kanada bude na jaře příštího roku legalizovat "rekreační" užívání marihuany, oznámila ve středu kanadská ministryně zdravotnictví Jane Philpottová. Potvrdila tak slib premiéra Justina Trudeaua z loňské volební kampaně. Kanada se připojí k několika státům sousedních USA, kde je omezené užívání marihuany od loňska legální.

Kanadské úřady podle Philpottové zajistí, aby se droga nedostala do rukou dětí a překupníků. Používání marihuany k lékařským účelům už kanadské zákony povolují. Předpokládá se, že na legalizaci marihuany vydělají producentské firmy, jejichž akcie po oznámení Philpottové vzrostly. Vláda ale dosud neoznámila své plány na povolené limity a distribuční schéma.

Mrkev s THC nádivkou. Mexičtí pašeráci mají kreativní schovávačky

Užívání marihuany pro léčebné účely umožňuje 23 států USA společně s oblastí hlavního města Washingtonu. Rekreační užívání umožňují čtyři americké státy a metropole Washington. Americký federální zákon nicméně marihuanu nadále označuje jako nelegální narkotikum.

Lékaři konečně zkoumali mozek na LSD. Budete mít zase fantazii jako dítě

ČTK


Klíčová slova: Kanada, marihuana, legalizace


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
23,070
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější