nahoru

Pařba v Bangkoku a okolí: Thajský Nový rok nepřežily čtyři stovky lidí

bar 18. dubna 2016 • 16:48
Pařba v Bangkoku a okolí: Thajský Nový rok nepřežily čtyři stovky lidí
foto: Profimedia

Zejména zahraniční turisté milují dubnové oslavy Nového roku v Thajsku, které se jmenují Songkran. Tradičním zvykem je polévaní se vodou na všechny možné způsoby a kromě vody teče nekonečným proudem i alkohol, který se pije na divokých party. Místní policie má z toho děs zejména na silnicích, kde pak řádí opilí řidiči. Letošní bilance několikadenních oslav je na silnicích obzvlášť tragická: 397 mrtvých a 25 tisíc zraněných. Nepomohlo ani to, že policie zatkla celkem 110 909 osob.

Část Thajců, kteří patří mezi nejpříjemnější a nejusměvavější národy světa, se v průběhu Songkranu mění ve skupiny alkoholiků. Letos místní Nový rok připadl na 13. dubna a volno v rámci státního svátku pokračovalo ještě další dva dny. Slavilo se ale celý týden a bilance je děsivá. A daleko horší než loni.

Thajská policie a úřady v pondělí zveřejnily tuto statistiku za dny 11. až 16. dubna: Jen na silnicích zahynulo rekordních 397 lidí a dalších 3271 bylo těžce zraněných. Na místě policie opilcům zabavila 5772 automobilů a zadržela přes 16 tisíc řidičských průkazů. Jenže to vyplynulo pouze z hlášení policie. Jak napsal deník Bangkok Post, celkem nemocnice v době Songkranu přijaly v celé zemi kvůli dopravním nehodám přes 25 tisíc lidí.

Kvůli trestným činům či přestupkům pak bylo za pouhých šest dní minulého týdne zadrženo více než 110 tisíc osob.

bar


Klíčová slova: Thajsko, nehoda, alkoholDiskuse ke článku