Při výbuších v Bruselu zahynuly desítky lidí | Reflex.cz
nahoru

Při výbuších v Bruselu zahynuly desítky lidí

ČTK22. března 2016 • 11:19
Při výbuších v Bruselu zahynuly desítky lidí
foto: ČTK

Kolem 15 mrtvých a stovky zraněných si podle nejnovější bilance vyžádala dnešní exploze v bruselském metru ve stanici Maalbeek, v jejíž blízkosti se nacházejí instituce Evropské unie. Předtím si dva výbuchy na bruselském letišti Zaventem vyžádaly podle místních médií 14 mrtvých a 96 zraněných.

Belgické krizové centrum vyzvalo obyvatele Bruselu, aby zůstali na místech, kde se právě nacházejí, ať už doma či na pracovišti, a nevydávali se ven. Kromě MHD byl zastaven také provoz vlaků, které odjíždějí z bruselských nádraží či na ně měly přijet. Týká se to rovněž vlaků Eurostar.

Na bruselském letišti explodovala nálož. Na místě je přes 10 mrtvých

Na záběrech belgické televize bylo patrné, že z vchodů stanice metra Maalbeek stoupá kouř. Na místě údajně byla rovněž slyšet střelba.

Reportér agentury AP viděl ve stanici Maalbeek několik lidí s poraněními obličeje. Nejméně dvě osoby byly odnášeny na nosítkách. "Vlaková souprava právě odjížděla ze stanice Maalbeek, když se ozvala velmi hlasitá exploze. Vypukla panika. Ve stanici bylo v tu chvíli množství lidí," citovala agentura AP dvaatřicetiletého svědka Alexandrea Branse, který měl sám krev v obličeji.

Turci identifikovali útočníka z Istanbulu, byl členem Islámského státu

V centru Bruselu byly později slyšet další menší výbuchy, které ale pravděpodobně byly kontrolované. Belgická média napsala, že pyrotechnici odpálili podezřelý objekt v ulici de la Loi poblíž stanice Maalbeek.

Dopadený Abdeslam plánoval další teroristické útoky, tvrdí belgická policie

V souvislosti s útoky v Bruselu vyzve Ministerstvo zahraničí české občany, aby odložili veškeré cesty do Bruselu. Doporučí také, aby zvážili cestu do dalších částí Belgie.

ČTK


Klíčová slova: útoky, brusel, terorismusDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,380
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější