nahoru

Na bruselském letišti explodovala nálož. Na místě je přes 10 mrtvých

ČTK22. března 2016 • 09:20
Na bruselském letišti explodovala nálož. Na místě je přes 10 mrtvých
foto: ČTK

Odletovou halou bruselského letiště Zaventem dnes ráno otřásly dvě exploze. Podle neoficiálních zdrojů vybuchly nálože a zahynulo několik lidí, úřady ale zatím neoznámily, že jde o terorismus.

Podle informací na twitteru vybuchly nálože u přepážky společnosti American Airlines. Televizní stanice NBC News s odvoláním na belgickou policii informovala bez upřesnění o několika mrtvých a zraněných. Na twitteru se objevily zprávy o nejméně deseti mrtvých a 25 zraněných, úřady zatím oficiální bilanci nezveřejnily. Letiště bylo uzavřeno a evakuováno; zastaveno bylo i vlakové spojení k letištním terminálům.

"Byl jsem v bezcelní zóně na letišti a slyšel jsem dvě velmi, velmi hlasité exploze," citovala televize SkyNews svědka události Alexe Rossiho. "Cítil jsem chvění budovy. Byl tam také prach a kouř."

Výbuchy otřásly letištěm krátce po 08:00 SEČ. Ze zveřejněných fotografií je patrný kouř nad terminálem. Z videí je vidět, že v místě propukla panika, dav lidí z letiště utekl po příjezdové silnici.

Krátce poté vybuchla bomba i v bruselském metru, ve stanici Maalbeek. V blízkosti se nacházejí instituce Evropské unie. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na belgickou veřejnoprávní stanici RTBF. Celé metro bylo uzavřeno. 

V souvislosti s výbuchy v Bruselu platí zvýšená bezpečnostní opatření i na všech mezinárodních letištích v Česku. Další opatření zatím policie nepřijala. V současné době nejsou informace, že by hrozilo nebezpečí i v Česku, řekl dnes ČTK mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

Vedle Prahy jsou v tuzemsku mezinárodní letiště také v Brně, Ostravě, Pardubicích a Karlových Varech.

ČTK


Klíčová slova: brusel, terorismus, letiště, belgie, atentátDiskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře