nahoru

Předseda ODS Petr Fiala tvrdě kritizuje Bezpečnostní radu státu. Je nedůvěryhodná a ohrožuje Čechy, říká

ČTK8. února 2016 • 13:50
Petr Fiala
Petr Fiala
• foto: 
profimedia.cz

Bezpečnostní rada státu je podle předsedy ODS Petra Fialy nedůvěryhodná. Úniky citlivých informací, které se z ní dostaly do médií, podle něj do budoucna ohrožují tisíce českých občanů.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) musí rychle jednat, aby se něco podobného nemohlo opakovat, napsal dnes Fiala v prohlášení. Reagoval tak na informace týdeníku Respekt o výši výkupného, které Praha zaplatila za dvojici Češek unesených v Pákistánu.

"Teroristé nyní mají informace o tom, že přestože se ministři české vlády zaštiťují tím, že s teroristy se nevyjednává, realita je zcela opačná," uvedl Fiala, podle něhož nyní Bezpečnostní rada státu ohrožuje životy českých občanů.

Vítejte v postmoderním Kocourkově, verzi 2.0: Stropnický podal důkaz o své neslýchané …
"Celou záležitost (dvojice unesených Češek) řešily vlády Jiřího Rusnoka a Bohuslava Sobotky, resp. Bezpečnostní rada státu. Díky jejich rozhodnutí byla teroristům za propuštění českých dívek vyplacena jimi požadovaná částka. Lidské životy jsou zachráněny, což je dobře. Problémem je, že díky úniku citlivých informací jsou do budoucna ohroženy tisíce českých občanů," je přesvědčen šéf opoziční strany. Únik informací má za skandální.
Má se vyjednávat s únosci a platit výkupné? Málokdo se tomu vyhne
Dvojice Češek - Hana Humpálová a Antonie Chrástecká - se do vlasti vrátila loni v březnu po dvou letech v zajetí. O tom, že za ně Česko zaplatilo výkupné, se dlouho spekulovalo.
Klaus junior se vrací do ODS. Pámbu stranu i nás potěš
Jan Jandourek 19. ledna 2016 • 12:55

Klaus junior se vrací do ODS. Pámbu stranu i nás potěš

ČTK


Klíčová slova: únos, únosce, rukojmí, bezpečnost, ODS, fialaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější