nahoru

Daniel Landa ruší příští rok turné kvůli obavám o bezpečnost

ČTK 30. listopadu 2015 • 16:00
Daniel Landa
Daniel Landa
• foto: 
ČTK

Zpěvák Daniel Landa ruší turné, se kterým měl příští rok v listopadu navštívit Plzeň, České Budějovice, Brno, Košice a Prahu. Důvodem jsou obavy o bezpečnost. Landa to oznámil na dnešní tiskové konferenci v Praze, kde ostře vystoupil proti takzvanému Islámskému státu (IS).

"Bezpečnostní situace kolem mé osoby se bude radikálně měnit, takže si po jasné definici boje s islámským extremismem a jejich spojenci netroufneme shromáždit velké množství lidí," řekl ČTK Landa.

Kontroverzní zpěvák tvrdí, že již sedm let spolupracuje s mezinárodní afghánskou komunitou bojující proti IS. Získané poznatky ze své utajované mise bude údajně konzultovat s českými politiky i bezpečnostními složkami.

Landa bývá kvůli své skinheadské minulosti s kapelou Orlík obviňován z rasové nesnášenlivosti. To odmítá, podle jeho slov je polovinou lidí označován za rasistu a druhou za přítele muslimů, s nimiž má údajně podezřelé kontakty. Při vyhlašování výsledků ankety Český slavík v roce 2012 v emotivním projevu oznámil přerušení své hudební kariéry, za dva roky se však vrátil na hudební pódia.

Dnes toto vystoupení označil "kouřovou clonu", která měla odpoutat pozornost od jeho aktivit v Afghánistánu. Brzy chce Landa zahájit petiční aktivity, ve kterých se chce postavit proti rozhodnutí Evropské komise o regulaci zbrojního zákona.

Landa má na kontě přes 1,2 milionu prodaných desek, stojí i za muzikály Krysař, Tajemství, Touha a Klíč králů. Uvedení hudebního dramatu Tajemství Zlatého draka v Národním divadle Brno, pod kterým je Landa podepsán coby autor scénáře i hudby, vyvolalo protesty části kulturní obce. Na jeho letošní koncert v pražských Letňanech dorazilo přes 50.000 lidí. Letošní album Žito se však setkalo jen s vlažným přijetím.

ČTK


Klíčová slova: landa, turneDiskuse ke článku