nahoru

Na březích Japonska se objevila záhadná flotila lodí, ve kterých byli mrtví námořníci

Daniel Baret 29. listopadu 2015 • 16:00
Na březích Japonska se objevila záhadná flotila lodí, ve kterých byli mrtví námořníci
foto: Daily Mail

Záhadná flotila jedenácti menších lodí, ve kterých byla mrtvá těla námořníků, samovolně doplula k břehům Japonska. Místní úřady ihned zahájily vyšetřování. O podivných člunech mezitím vzniklo hned několik konspiračních teorií. Podle jedné z neoficiálních verzí se jedná o severokorejské rybáře, kteří se snažili uprchnout z diktátorské země. Zprávu přinesl do západních médií britský deník Daily Mail.

"Těla byla již značně rozložena, z některých už zbyly jen kostry," řekl jeden ze záchranářů japonské televizi NHK. Čtyři lodě byly objeveny počátkem listopadu a dalších sedm bylo spatřeno v Japonském moři. V úterý pak našli záchranáři další loď u pobřežního města Fukui, které leží asi 400 kilometrů severně od Tokia.

Těla mrtvol byla natolik rozložena, že nebylo zatím možné určit identitu těchto lidí. Jedinou pomoc při identifikaci tak nabízí zbytky zničené severokorejské vlajky a téměř smazaný nápis "Korejská lidová armáda" na jedné z lodí.

Podle některých názorů se jedná o severokorejské rybáře, které unesl proud na volné moře. Podle jiných se jedná o armádní čluny, kterými se snažili vojáci uprchnout z totalitní země.

Lodě mají velice jednoduchou konstrukci a chybí na nich jakékoliv moderní vybavení včetně GPS, což naznačuje, že se jedná o plavidla z málo vyspělé země. Při pohledu na mapu se skutečně dá uvažovat o KLDR. Další informace o záhadných lodích zatím nejsou známy.Klíčová slova: korea, lodě, JaponskoDiskuse ke článku