nahoru

Další nacistický zločinec: 91letá žena, bývalá radistka z Osvětimi

Tereza Stonišová 22. září 2015 • 16:00
Koncentrační tábor  Auschwitz
Koncentrační tábor Auschwitz
• foto: 
profimedia.cz

Nacistickými zločinci nebyli jen muži. Německé státní zastupitelství obvinilo jednadevadesátiletou ženu, která se v koncentračním táboře Osvětim měla podílet na zavraždění 260 tisíc Židů.


Žena podle deníku The Telegraph žije ve spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko, její totožnost je ale zatím utajená. Od dubna do července roku 1944 pracovala v koncentračním táboře Osvětim jako radistka. Svým jednáním podle úřadů pomohla zemřít více než čtvrt milionu Židů. 

Nacističtí zločinci jsou odhalováni i 70 let po konci druhé světové války. Například 94letý Oskar Gröning byl v Německu z obdobného důvodu obžalován před několika měsíci a nyní si odpykává trest odnětí svobody na dobu 4 let. Dělal přímo dozorce. Z 6500 členů SS, kteří v Osvětimi pracovali, bylo zatím nalezeno a odsouzeno padesát.Klíčová slova: koncentrační tábor, AuschwitzDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.