Finanční murdcové předpovídají kolaps na 13. září kolem čtvrté odpoledne | Reflex.cz
nahoru

Finanční murdcové předpovídají kolaps na 13. září kolem čtvrté odpoledne

Benjamin Kuras13. června 2015 • 10:00
Finance
Finance
• foto: 
Profimedia.cz

Světový bankovní kolaps, který na letošek předvídají finanční mudrcové, se spustí 13. září okolo čtvrté odpoledne.

Nebude to mít nic společného s pověrčivostí čísla 13, nýbrž s mystickou mocí dne 29. měsíce Elul. Ten je posledním dnem židovského kalendáře, v němž se každého sedmého roku něco účtuje, vrací, ruší a hroutí. Biblicky se to jmenuje šmita a znamená to kromě zhroucení taky vznik něčeho nového.

Každého jubilejního (sedm­krát sedmého) se to pak děje ve velkém. Může to být blahodárné, chováme-li se při tom bohulibě, ale katastrofální, chováme-li se neznabožsky arogantně. Věděl to prorok Jeremiáš, když předpovídal zhroucení Izraele v roce 586 př. n. l., a pro letošní rok to podle jeho proroctví propočítal americký kazatel Jonathan Cahn, který televizní diváky vyzývá k návratu k Bohu se zápalem hodným Jana Křtitele.

Amerika (říká Cahn) byla sto let Bohem nejpožehnanějším národem dějin díky oddané zbožnosti svých zakladatelů a jejich pokračovatelů a morální a duchovní síle celého národa.

Ta se však v posledních desetiletích proměnila v aroganci, pýchu a zbožňování materiálna, za něž bude letos souzena, protože nevzala na vědomí sedmiletá varování: Kolaps bank 2008 (29. Elul), newyorských Dvojčat 2001 (29. Elul), burz 1994, 1987 a 1980, ropného systému 1973 po arabsko-izraelské válce (všechny v září okolo 29. Elulu). Sedmiletými cykly se Cahn vrací až do začátku minulého století a vycházejí mu známá data válek, revolucí, invazí, pádu říší starých a nástupu nových.

Letošní Elul je prý jubilejní. Součet dosavadních varování. Rozhlédneme-li se po dnešním světě, nepotřebujeme nadměrnou fantazii, jak by to jubilejní účtování mohlo vypadat. S Amerikou se ve všem veze celá civilizace. Kromě nás, muzikantů. Ti se potápějí poslední.

Text byl původně publikován v tištěném Reflexu č.23/2015.


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější