nahoru

Koncert Jennifer Lopez v Maroku otřásl křeslem tamního ministra. Prý ohrozil morálku

ort, ČTK5. června 2015 • 08:00
Koncert Jennifer Lopez v Maroku otřásl křeslem tamního ministra. Prý ohrozil morálku
foto: ČTK

Koncert americké hudební hvězdy Jennifer Lopez, který se uskutečnil minulý pátek v Rabatu, vedl k volání po demisi marockého ministra pro sdělovací prostředky. Významní členové vládní umírněné islamistické Strany spravedlnosti a rozvoje mu podle BBC vyčítají, že umožnil televizní přenos víkendového koncertu, který byl podle nich porušením veřejné morálky.

Ministr Mustafá Chalfí se stal za to, že k nadšení fanoušků pustil záznam obřího koncertu do státní televize 2M, terčem kritiky i některých místních médií. Americká zpěvačka zaujímala podle nich před 160 000 diváků příliš sugestivní pózy a byla příliš spoře oděna.

Ministr odmítl odstoupit, ale jeho křeslo je stále ohroženo. Mnoho poslanců totiž požaduje, aby věc na mimořádné schůzce projednal parlamentní výbor pro školství, kulturu a komunikaci. "To, co se odvysílalo, je nepřijatelné a porušilo zákon o vysílání," řekl jeden z účastníků sporu.

Herečka, zpěvačka, módní návrhářka a tanečnice Jennifer Lopez která 24. července oslaví šestačtyřicáté narozeniny, dlouhodobě patří mezi přední postavy světového showbyznysu. Je držitelkou řady ocenění, pravidelně se objevuje na prvních místech žebříčku nejvlivnějších celebrit. Českým fanouškům se představila v říjnu 2012 v pražské O2 aréně.

ort, ČTK


Klíčová slova: reflex, jennifer lopez, MarokoDiskuse ke článku