nahoru

Moderátor Clarkson byl vyhozen z populárního pořadu Top Gear, vysílání je pozastaveno

ČTK, ref11. března 2015 • 09:33
Jeremy Clarkson
Jeremy Clarkson
• foto: 
Profimedia.cz

Britská televize BBC odvolala moderátora hojně sledovaného pořadu o autech Top Gear Jeremyho Clarksona krátce po jeho roztržce s režisérem. Působení 54letého Clarksona jako moderátora je pozastavena do vyšetření incidentu, jehož bližší podrobnosti televize neprozradila. Kvůli tomu budou diváci pořadu o jeho nejnovější díl v neděli ochuzeni, protože se nebude vysílat.

Nejde o první kontroverzi týkající se moderátora nejúspěšnějšího motoristického magazínu na světě. Loni v květnu dostal "poslední varování" pro obvinění, že použil rasistický výraz. Tehdy byl upozorněn na to, že v případě další urážlivé poznámky "kdekoli a kdykoli" bude propuštěn. Clarkson, který moderuje pořad od roku 2002, incident odmítl prozatím komentovat.

Režisér Andy Wilman označil loňský rok pro pořad za obzvláště příšerný. Na podzim vyhostily televizní štáb natáčející pořad argentinské úřady poté, co zjistily, že jedno z vozidel, které filmaři používali, mělo poznávací značku připomínající válku o Falklandské ostrovy mezi Argentinou a Británií.

Kontroverze vznikaly i v minulosti. Indické protesty například vyvolal díl, v němž si Jeremy Clarkson přidělal do kufru vozu záchod. A v roce 2011 se BBC omluvila Mexiku za poznámky, jimiž moderátoři naznačovali, že Mexičané jsou "líní a buranští".

V nejnovějším díle se vedle tradičních Clarksonových spolupracovníků měl objevit "v příměřeně drahém vozidle" bývalý fotbalový reprezentant Anglie Gary Lineker.

ČTK, ref


Diskuse ke článku