nahoru

Papež spletl výslovnost a před davem věřících omylem použil sprosté slovo

jan 6. března 2014 • 09:00
Papež František
Papež František
• foto: 
YouTube.com

Papež František při tradiční promluvě zanedbal výslovnost jednoho z italských slovíček a věřícím přednesl hanlivý výraz pro mužský pohlavní orgán.

Jako každou neděli i 2. března se na vatikánském Svatopetrském náměstí sešly tisíce věřících. Přišli si poslechnout pravidelnou papežskou promluvu. František při promluvě provázené silným deštěm připomněl současnou situaci na Ukrajině a vyzval k jejímu mírovému řešení. Pak však došlo k nedopatření. Špatně vyslovil italské slovíčko "caso", což v italštině znamená "příklad". Místo něj řekl "cazzo", což je neslušné označení mužského pohlavního orgánu, píše server.

František si to však uvědomil a hned přeřeknutí opravil. Nemohl však už zabránit tvořivosti lidu na internetu. Lidé video s jeho přeřeknutím potěšeně sdíleli a lidová tvořivost vyprodukovala tisíce různých koláží.Papež se k celému incidentu později vrátil i na svém účtu na twitteru, kde konstatoval, že všichni chybujeme a omluvil se.

jan
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.