nahoru

Kdo zabil Filipa, synovce Ester Janečkové: Je opravdu v katolické církvi teplo?

ref6. března 2014 • 14:00
Kdo zabil Filipa, synovce Ester Janečkové: Je opravdu v katolické církvi teplo?
foto: Fotomontáž Jan Ignác Říha

Reportérka Reflexu Adéla Knapová se vydala do malé východočeské vesnice Střezetice prozkoumat, jak to vlastně bylo se sebevraždou místního čtrnáctieletého kluka, věřícího Filipa.

Filipova teta, známá televizní moderátorka Ester Janečková, obvinila z jeho smrti místního faráře a celou katolickou církev z homofobie. Místní, ať jsou na straně církve, nebo Filipovy rodiny, považují ovšem za nešťastné, že se pohřeb proměnil na demonstraci práv homosexuálů.

Celý případ prozkoumal také redaktor Reflexu, bývalý kněz Jan Jandourek, a ve svém doprovodném textu se zabývá otázkou, zda Filipova tragédie opravdu dokládá, jak se katolická církev chová k homosexuálům a zda je v jejich řadách oproti "normální populaci" zvýšený počet.

O tom, že i uprostřed této konzervativní organizace dochází k postupné změně postoje k sexuální menšině svědčí nejen výrok papeže Františka (kdo jsem já, abych je soudil?), ale také fakt, že po létech označování homosexuality za hřích, ji začala katolická církev oficiálně nazývat "objektivní poruchou".

Obálka 10/2014
Celé téma najdete v novém vydání časopisu Reflex, který vychází již ve čtvrtek 6. března!

refSenátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější