nahoru

Horor v Sýrii: Islamisté z al-Kajdy utínají zlodějům ruce. A posílají fotky na Twitter

Daniel Baret2. března 2014 • 08:00
Horor v Sýrii: Islamisté z al-Kajdy utínají zlodějům ruce. A posílají fotky na Twitter
foto: Twitter.com

Válka v Sýrii je nesmyslně krutá a v oblastech, které ovládají radikální islamisté, se odehrávají věci, které tato země předtím neznala. Krutost, s kterou extrémisté postupují, je někdy neuvěřitelná. A zneužívají k propagaci svých činů i nejmodernější techniku.

V minulých dnech se na Twitteru na chvíli objevily brutální záběry, na kterých členové radikálního hnutí Islámský stát v Iráku a Levantě utínají ve městě Maskanah ruku jednomu muži. Podle nich to byl zloděj a prý sám požádal o tento trest, aby mu „Bůh odpustil“. Po zveřejnění ale Twitter tento účet zrušil.

Islámský stát v Iráku a Levantě je skupina, která dnes ovládá poměrně velkou část území na severu Sýrie a je otevřeně napojená na teroristickou al-Kajdu. Jejím vůdcem je nechvalně známý a mnoha státy hledaný terorista Abu Bakr al-Bagdádí, kterému se přezdívá Duch. Na území, která ovládá, nastolila skupina tu nejtvrdší formu islámského práva šaría. A všechny přečiny a zločiny nemilosrdně trestá.

Daniel Baret


Klíčová slova: sýrie


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější