Pryč s vlajkami Evropské unie. Ty hadry prý visí na státních budovách nelegálně! | Reflex.cz
nahoru

Pryč s vlajkami Evropské unie. Ty hadry prý visí na státních budovách nelegálně!

Tereza Stonišová8. ledna 2014 • 11:00
Ulov si svou vlajku
Ulov si svou vlajku
• foto: 
Archív

V poslední době se na sociálních sítích Češi projevují jako stále větší rasisté a nacionalisté. Jedná se konkrétně o dvě věci: vlna nenávistných reakcí na česko-romskou vlajku Tomáše Rafa, a nyní nově skupina ProVlast, která vybízí ke strhávání vlajek Evropské unie.

Jelikož v Lisabonské smlouvě, je mj. napsáno, že na žádost některých členských států EU nejsou žádná ustanovení stanovující symboly Evropské unie. Z této právní skutečnosti tedy vyplývá, že Evropská unie nemá žádnou oficiální symboliku, jako je vlajka a hymna, neboť tyto symboly náležejí především státům. Byrokracie chytila krále byrokratů v Bruselu!

Udělejte si čas a se svými známými a kamarády se projděte po vašem městě či vesnici. Pokud naleznete modrou vlajku, hyzdící vaše okolí, sundejte ji. Vlajku vyfoťte a zašlete nám ji. Všechny vaše fotografie zveřejníme a skupinu či jednotlivce, kteří jich uloví nejvíce, náležitě odměníme.

Pokud se vám podaří vlajku EU nejen sundat, ale i vyměnit za naše státní barvy, počítá se to za dvojnásobek. Pokud nám zašlete video, jak danou vlajku sundáváte, bodů bude třínásobek.“

Takto vyzývá skupina Pro-Vlast, která má nejen facebookovou skupinu, ale i web. Bohužel má už i velké ohlasy a ti, kdo nemají nic lepšího na práci, než vystavovat na odiv svou nenávist vůči naprosto nevinnému symbolu, už dokonce své úlovky sdílejí a posílají.

JXD: A tyhle všechny guru Jára háčkoval...
Jiří X. Doležal 8. ledna 2014 • 09:34

JXD: A tyhle všechny guru Jára háčkoval...

Nelze říct víc, než že myslícímu člověku je při pohledu na tyto stránky plné nesmyslné nenávisti smutno a stydno.

Případ „vlajkového problému“ se nedávno také zviditelnil, když Dělnická strana sociální spravedlnosti podala trestní oznámení na umělce  Tomáše Rafa, který navrhl česko-romskou vlajku. Stačilo jen vložit článek o jeho případu na server iDnes.cz, a národ opět začal v diskusích posílat všechny Romy do plynu. 

Zajímá-li vás téma více, přečtěte si třetí lednový Reflex, který vyjde ve čtvrtek 16. ledna.

Navrhuje se česko-romská vlajka. To zas bude mazec
Jan Jandourek 17. července 2013 • 13:34

Navrhuje se česko-romská vlajka. To zas bude mazecKlíčová slova: reflex, eu, vlajka


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější